20-aastane lätlanna krooniti teist aastat järjest tõstmises Euroopa meistriks

 (2)
Nüüdseks kahekordne Euroopa meister Rebeka Koha.
Nüüdseks kahekordne Euroopa meister Rebeka Koha.Foto: ZURAB KURTSIKIDZE, EPA/Scanpix

Batumis toimuvad tõstmise Euroopa meistrivõistlused on edukalt kulgenud meie lõunanaabrite lätlaste jaoks. Praeguseks on lätlastel kirjas nii kuld- kui ka pronksmedal.

Kuldse autasu sai kaela 20-aastane Rebeka Koha, kes võidutses kuni 59 kg kaaluvate naiste konkurentsis. Koha oli parim nii rebimises (101 kg) kui ka tõukamises (120 kg). Kuldmedali tõi talle seega koondsumma 221 kg.

Koha krooniti Euroopa meistriks ka eelmisel aastal Bukarestis. Maailmameistrivõistlustelt on ta seni võitnud kaks pronksmedalit. Rio olümpial jäi ta medalist aga esimesena ilma.

Hõbemedali võitis seekord 214 kg venelanna Tatjana Alejeva, pronksi sai kaela teine venelanna Aleksandra Kozlova, kelle koondtulemuseks oli 213 kg.

Kuni 59 kg kaaluvate naiste konkurentsis oli stardis ka 17-aastane lätlanna Daniela Ivanova, kes saavutas 186 kg 17. koha.

Lisaks on Läti medali saanud ka kuni 81 kg kaaluvate meeste konkurentsis. Seal võitis 20-aastane Ritvars Suharevs pronksmedali 354 kg. Seejuures oli ta rebimises 162 kg päeva parim.

Kuldmedalile tuli kokkuvõttes itaallane Antonino Pizzolato 356 kg ja hõbedale valgevenelane Petr Asayonak 355 kg.