VIDEO JA FOTOD: Eesti Olümpiakomitee presidendiks valiti ülinapi häälteenamusega 61:60 Urmas Sõõrumaa!

 (247)

Eesti Olümpiakomitee presidendiks valiti napilt ühe hääle enamusega ärimees Urmas Sõõrumaa, kes seljatas tulemusega 61:60 Jüri Ratase. Esimeses hääletusvoorus langes konkurentsist ekspurjetaja Tõnu Tõniste, kes saab koos Jüri Tammega Sõõrumaa asepresidendiks.

Avavoorus oli Ratas kogunud parimana 55, Sõõrumaa 37 ja Tõniste 29 häält. Enne teist hääletamist esines Tõniste avaldusega, kus palus oma toetajatel asuda Sõõrumaa taha, kuna tema võidu korral saaks Tõnistest asepresident.

EOK täitevkomiteesse pääsesid Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Oliver Kruuda, Reet Hääl, Hanno Pevkur, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool ja Kristjan Järvi.

"Tahan tänada kõiki selle eest, mida koos teie ja kõikide oma konkurentidega oleme pidanud läbi elama. Oleme kõik sellest võitnud. Aitäh sulle, Jüri sellise võistluse eest. Aitäh, Tõnu! Aitäh kõigile teile! Nägin täna und, et ma võitsin Jüri Ratase ees kahe häälega ja minu kõne algas sellega: "Tõstke käed üles need kaks, kes mind sellesse seisu panid!" Luban teile, kallis spordirahvas, et ma lähen edasi ja toon teisi ka kaasa. Luban luua sellise juhtimissüsteemi, et mul ei ole häbi olla aasta pärast täiskogu ees!" ütles Sõõrumaa oma võidukõnes.

Hiljem andis Sõõrumaa sõna ka Ratasele, kes ütles: "Ma tunnustan kogu sporti, tunnustan teid. Arvan, et oleme väga tugeva meeskonnana hoida seda spordi teemat viimased kolm kuud üleval ja väga hästi fokusseerituna. Suur tänu, et olete kaasa tulnud nende debattidega! Mõtlesin pärast tulemuste väljakuulutamist, et minu generatsioon on üles kasvanud ETV suusaülekannatega. Mõtlesin Lake Placidi olümpia finišile, kus Wassberg võitis Mietot ühe sajandiksekundiga. Vaatasin hommikul, kuidas Kobe Bryant lahkus mängust. Mõtlesin, et kirjutan Facebooki, et ta viskas 61 punkti. See oleks nii hästi kokku läinud! Aga oli 60 ja ma ei pannud seda Facebooki! Aitäh teile!"

Seotud lood:

EOK presidendivalimised
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/delfi-video-eok-haaletustulemuste-valjakuulutamine-ja-soorumaa-voitjaintervjuu?id=74250871
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/delfi-video-juri-ratas-ma-ei-ole-kunagi-kambakate-teooriasse-uskunud-olid-ausad-valimised-ja-voitis-parem?id=74250335
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/delfi-video-tonu-toniste-judos-oeldakse-et-kolmanda-koha-voidad-ja-teise-kaotad?id=74250483
Herbert Kabi: Minul ei olnu ausaltöeldes erilist vahet, kes selle värgi võidab või ei võida. Nüüd pean aga tunnistama - mul on hea meel, et Eesti Olümpiakomitee president on Urmas Sõõrumaa.
Sellega on täiskogu istung lõppenud! Täname, et meie otseblogi jälgisite. Nelja aasta pärast siis uuesti.
Kristina Šmigun-Vähi valiti EOK esindajate kogu liikmeks.
Vahepeal selgus ka, Neinar Seli jätkab EOK liikmena.
Mait Riisman küsis vahepeal, kas Tuljakusse on kinni pandud 61 kohta või rohkem. Sõõrumaa teatab, et kõik on oodatud.
Leonhard Soom: Noh! Kes oleks osanud arvata, et nii võrdne on lõpp. Aga nagu spordis on see rinnavõit ikka võit. Kahju on mitte see, et Ratas ei võitnud vaid see, et Ratase potentsiaal võib jääda tõsise ressursina Eesti spordile kaduma. Minu meelest olid need kolm meest need ,kes kevadtolmu tõsiselt üles keerasid ,aga kas see mõjub sama võimsalt ka Eesti spordi mõtteviisi muutmisele. Ehk tekiks arusaam,et "liikuv eestlane" on terve ja tulevikuga eestlane. Kõik mehed väärivad aplausi.
Asepresidentideks valiti Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm. Seal üllatusi ei olnud. Täitevkomiteesse pääsesid Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kovanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Oliver Kruuda, Reet Hääl, Hanno Pevkor, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool, Kristjan Järvi.
EOK aukliikme nimetus omistatakse Rein Haljandile ja Sven Kolgale.
Eesti Olümpiakomitee liikmeteks valitakse Eesti Discgolfi Liit, Eesti Bobisõidu ja Skeletoniliit ning Eesti Sportliku ja Traditsioonilise Wushu Föderatsioon.
Ratas: "Ma tunnustan kogu sporti, tunnustan teid. Arvan, et oleme väga tugeva meeskonnana hoida seda spordi teemat viimased kolm kuud üleval ja väga hästi fokusseeritud. Suur tänu, et olete kaasa tulnud nende debattidega. Mõtlesin pärast tulemuste väljakuulutamist, et minu generatsioon on üles kasvanud ETV suusaülekannatega. Mõtlesin Lake Placidi olümpia finišile, kus Vasberg võitis Mietot ühe sajandiksekundiga. Vaatasin hommikul, kuidas Kobe Bryant lahkus mängust. Mõtlesin, et viskan Facebooki, et viskas 61 punkti. See oleks nii hästi kokku läinud! Aga oli 60 ja ma ei pannud seda Facebooki! Aitäh teile!"
Edasist koosolekut juhib juba Sõõrumaa: "Aitäh sulle, Jüri selle ponnistuse eest. Sa oled teeninud ära suure aplausi. Ütle südamelt ära, mis sa spordirahvale öelda tahad."
https://twitter.com/imrekaas/status/720924395049512960
Kultuuriministeerium säutsub, Rõivas laigib. https://twitter.com/kultuurimin/status/720924748029538304
treener: need täitevkomitee kandidaadid tekitavad küll kõhedust....Alaver, Paet, Tõnise, Kaljuveer, Kruuda ... Sõõrumaa oli 2-st kehvast parem valik, aga edasi võib hullemaks minna...kahjuks
Nii palju ausast spordist ja uuest juhtimisest,: kui uus president Sõõrumaa esitab täitevkomiteesse Mati Alaveri kandidatuuri
Sõõrumaa võidukõnet pidamas.
Restoranis Tuljak on Sõõrumaa valimispidu. "Lõunasöök on seal. Õhtusöök pidi Neinari kulul olema!" kuulutas Urmas.
Ostis endale ameti: Õudus kuubis - edaspidi hakkab Eesti sporti juhtima mees, kes ei suuda muidu mõelda ja analüüsida kui peab istuma pimedas ruumis ja mediteerima. Ratas oleks olnud kvaliteetsem spordijuht! Vean kihla, et nüüd võima ootama jääda uusi rahalisi konflikte ja arusaamatusi ning läbipaistmatut juhtimist.
Sõõrumaa täitevkomitees on Urmas Paet, Anne Rei, Karol Kvanen, Toomas Tõnise, Marko Kaljuveer, Riho Terras, Oliver Kruuda, Reet Hääl, Hanno Pevkur, Helir-Valdor Seeder, Mihhail Kõlvart, Mati Alaver, Erki Nool, Kristjan Järvi.
Sõõrumaa asepresidendikandidaadid on Tõnu Tõniste ja Jüri Tamm.
"Tahan tänada kõiki selle eest, mida koos teie ja kõikide oma konkurentidega oleme pidanud läbi elama. Oleme kõik sellest võitnud. Aitäh sulle, Jüri, sellise võistluse eest. Aitäh Tõnu nende lausete eest, mis sa lõpus ütlesid. Aitäh kõigile teile! Nägin täna und, et ma võitsin Jüri Ratase ees kahe häälega ja minu kõne algas sellega: "Tõstke käed üles need kaks, kes mind sellesse seisu panid!" Luban teile kallis spordirahvas, et ma lähen edasi ja toon teisi ka kaasa. Luban luua sellise juhtimissüsteemi, et mul ei ole häbi olla aasta pärast täiskogu ees. Aitäh teile!"
"Viimase sekundi vise," nagu üks tabavalt märkis.
EOK liikmetel vajus suu lahti, kui nad tulemusi kuulsid. Ühe häälega!
Eesti Olümpiakomitee uus president on häältega 61:60 Urmas Sõõrumaa!
Lillebukett on valmis...
Anu Säärits saabub sõnumiga, et president on ära valitud!
Hääletuskast pandi kinni ja viidi häältelugemiskomisjoni ette. Kell 13.30, nagu algselt planeeritud, president veel ei selgu.
Tuletame meelde, et valituks osutub kandidaat, kes kogub 61 häält.
Andres Vaher: Edasine saab olema huvitav. Taolistes olukordades ei kehti ükski aritmeetiline tehe või loogika. Kindlasti on kõik hääletajad otsustanud juba varem, kuidas taolistes olukordades käitutakse ehk sestap ei tohiks Tõniste Sõõrumaa seljataha asumine kuigi oluline olla. Julgen ennustada, et Ratas on endiselt suursoosik.
15 minutit pausi. Järjekordne hääletamine.
Tõniste kutsub üles järgmises voorus Sõõrumaa poolt hääletama, sest nii saaks temast asepresident. Lihtne arvutus ütleb, et nii oleks järgmise vooru tulemused 66-55. Kas tõesti saab EOK järgmise ärimees-presidendi?
Tuleb teine voor! Aitäh Tõnu Tõnistele, edasi lähevad Sõõrumaa ja Ratas.
Tulemused: Tõniste 29 häält, Sõõrumaa 37, Ratas 55.
Sedeleid oli kokku 121. Kehtetuid ei olnud.
Rahvast palutakse saali tagasi. Loodetavasti on ka hääletustulemused selgunud.
Savisaar on ka Sõõrumaaga väga sõbralikes suhetes. Käis ju Sõõrumaa hiljuti KAPO-s Savisaare altkäemaksuskandaali asjus ütlusi andmas.
Savisaart intervjueerib Pervõi Baltiski Kanal
Jüri Ratas tänab Edgar Savisaart toetuse eest?
Andres Vaher: Kui keegi on selle kuuga arenenud, on see selgelt Tõnu Tõniste. Tema tänane jutt on algusest lõpuni asjast, täis sisu, konkreetsust ja teravust, ka kõige loosungitevabam. Lubatud veerandtunniga jõudis ta käia läbi ka kõige laiema teemadespektri, tuues vajadusel kõigis valdkondades välja ka konkreetsed muutused. Läbivalt jäi kõlama mõte: "Pole võimalik, et miski pole võimalik." Ja muidugi tagatubade poliitkokkulepete kriminaliseerimine.
Kõik kandidaadid on kõnelenud! Aeg hääletamiseks. Vaheaeg 25 minutit, koguneme kell 13.
Tõniste: "See on ajalooline võimalus valida Eesti Olümpiakomitee etteotsa üks omade seast."
Tõniste: "Ka oma asepresidentidelt ja täitevkomitee liikmetelt ootan sisulise töö tegemist ja vastutuse kandmist." Saalis istub vähemalt üks asepresident, kes võiks end hetkel puudutatuna tunda (Šmigun-Vähi).
Tõniste on kurb, et tema ideed on juba eos sildistatud lausega "Pole võimalik!" ."Milline on tõenäosus, et kaks Tallinna poissi võidavad ühel päeval olümpiamedali? Mis ühe jaoks on võimatu, on teise jaoks võimalik. Värskete ideede eos blokeerimine ei vii Eesti sporti edasi."
Tõniste: "Nii nagu me ei tolereeri dopingut stardijoonel, peavad ka spordijuhtimises olema keelatud poliitilised steroidid. Tuleks kriminaliseerida mitte ainult kokkuleppemängud, vaid ka tagatoa kokkulepped!"Tagumistest ridadest kostab kõva köhatamist ja naerupugistamist.
Tõnu Tõniste rõhutab, et paljudel tippsportlastel pole haigekassa kindlustustki. See peab muutuma. Lisaks peavad sportlased saama sportlasepalka. "Kõige olulisem on luua sportlasele ja treenerile stabiilsus ja kindlus."
Tõniste: "Sport on mulle andnud tohutult palju. Nüüd on minu aeg anda spordile tagasi."
Kõnepulti astub Tõnu Tõniste, taustaks mustvalged pildid purjetamisaegadest.
Andres Vaher: Urmas Sõõrumaa rõhus alguses emotsioonidele, mis läks välja kuni tänahommikuste pisarate kirjeldamiseni, pärast läks jutt sisulisemaks. Selle tugevaim osa oli kahtlemata uutel alustel tegevaparaadi loomine ja selle tegevuse täpne kirjeldus.
Küsimus saalist. Laine Randjärv, Eesti Võimlemisliit: "Mind paelus ettepanek, kui sa saad EOK presidendiks, siis sa tood sponsorraha 1,3 miljonit. Kas sa tood selle raha ka siis, kui sa ei saa presidendiks?"Sõõrumaa vastas, et jääb sel juhul spordi juurde ja toetab Eesti sporti alati edasi.
Sõõrumaa: "Ideaalne oleks, kui laps läheb kell 3-4 koju ja ei võta koolitöid koju kaasa, nagu meie ei võta tööd koju kaasa." Siit tulevad kõikide kooliõpetajate hääled.
Erasektori toetuse lubab Sõõrumaa kasvatada 1,3 miloni euroni aastas. Isiklikult kavatsen ühe oma ettevõttega võtta positsiooni kuldsponsorite rivis. Oma palga lubab ka veel spordile jätta. 5-6 miljonit tuleb tubaka- ja alkoholiaktsiisi tõusust. Kõik teeb ära!
Neinar Seli tuletab Sõõrumaale meelde, et tal on jäänud vaid kolm minutit. Sõõrumaa pole rahajuttudeni veel jõudnudki.
Sõõrumaa lubab igale täitevkomitee liikmele määrata vastutusvaldkonna ehk nad komisjonide vahel ära jagada. Iga komisjoni kureerib üks täitevkomitee liige.
Sõõrumaa: "Olen viimased 25 aastat Eesti sporti juhtinud tasuta ja luban teha seda ka edaspidi, kui osutun valituks."
Andres Vaher: Jüri Ratas esineb ... nagu Jüri Ratas ikka. Selgelt, soravalt, veenvalt. Debatinädalate jooksul kuuldule tal arusaadavalt midagi põhjalikult uut lisada mõistagi ei ole. Vahest kõnekaimad on laused: "Ükski EOK president ei ole imemees. Mina ei jaga katteta lubadusi. Ma rõhutan: ma ei jaga katteta lubadusi. Ma tahan pigem teha rohkem kui sai lubatud." Siin eristub - ta vähemalt eelnenu põhjal - konkurentidest selgelt.
Sõõrumaa: "Alustasin nagu ikka hommikut võimlemise ja väikese mediteerimisega. 7-8-ni julgen öelda, et ligi 50 telefonikõne, e-maili ja sõnumit viisid mind sellise seisundini, et ma nutsin 15 minutit. Kõik need 25 aastat jooksid minu silme eest läbi. Erki Nool, kui sa heitsid oma ketta posti pihta Syndeys. Ma panin näpud kõrva ja ei tahtnud seda kuulda, aga kuulsin ikka. Vabandust... Võtan natuke vett vahepeal. Liiga palju mahlu läks hommikul välja..."
Sõõrumaa: "Kallis Eesti spordirahvas. Ma ei ole niivõrd suur jutumees, pigem tegude inimene..."
Pukki astub Urmas Sõõrumaa.
Ratase lõppsõnad: "Kinnitan veelkord, et olen valmis loobuma tänasest tööst ja pühenduma täielikult Eesti Olümpiakomitee juhtimisele. Luban, et selles töös ma time-outi ei võta!"Saalile pakutakse ka küsimuste võimalust, aga ükski käsi ei tõuse.
Ratas: "Miks ei võiks Eestis toimuda näiteks maailmameistrivõistlused kreeka-rooma maadluses?" Härra presidendikandidaat vist ei tea, et kreeka-rooma maalduses eraldi MM-i ei peeta.
Oluline roll spordipisiku kasvatamisel on Ratase sõnul ka vanavanaematel. "Ütlevad ju ka tuntud lauluread - Kauges külas, vanaema juures..."
Ratas rõhutab, et on viimaste kuudega tutvunud süvitsi ragbi, petangi, vibuspordi ja veespordi reeglitega.
Ratas: "Igast poisist ja tüdrukust ei pea saama tippsportlast, aga spordivaim tuleb viia iga inimeseni." (Illustratsiooniks korvpallifänn, kes on end riietanud Tartu Vaimuks)
Jüri Ratase slaidšõu on vägev. Pildid vahelduvad - kui juttu tuleb sangaritest, on pildil Kanter, kui lapsed, siis fotod lastejooksudest.
Pukki astub Jüri Ratas, kellel on aega oma programmi veel 15 minutit tutvustada.
Marko Kaljuveer on "Poolt!"
Kuulutatakse välja päevakorrapunkt "EOK presidendi, asepresidentide ja täitevkomitee liikmete valimine". Siim Sukles tutuvstab valimiskorda ja siis läheb hääletamiseks.
Järgmine päevakorrapunkt on "Teenetemärgid" Autasu saavad Õnne Pollisinski (invaspordi edendaja), Markko Märtin (Eesti läbi aegade parim rallisõitja. Viibib ise Uus-Meremaal), Mart Siimann (EOK ekspresident).
Toimub majandusaasta aruande kinnitamine ja selle poolt hääletamine. Puhas formaalsus. Vastuväiteid kellelgi pole.
Neinar Seli võtab oma ettekande kokku slaidiga: "Armastuse eest raha ei võeta ja kui võetakse, siis pole see armastus."
Istekohti kõigile ei jagunudki. Hiljaks jäänud Mihhail Kõlvart +1 peavad üritust püsti jälgima.
Andres Vaher: Seli räägib spordijuhtimise kursustest maakondades. Mu ees istuv härrasmees küsib naabrilt: "Kas see meil ka oli?" Võta siiski kinni...
Andres Vaher: Neinar Seli ei saa üle ega ümber rahastamisest. Ta tunnistab, et jäi lubaduse täitmisega jänni, kuid arvab, et vähemalt sai too teema esmakordselt jõuliselt arutlusele toodud. Riigiettevõtete toetustest rääkides toob ta taas näite Estonian Airi ebaõnnestunud kulutusest hoki MM-i sponsoreerimisel.
Seli loobib kriitikanooli Eesti Energia ja Estonian Airi pihta - esimene ei toetanud Eesti sporti, mis peaks riigiettevõttena olema tema kohus, teine toetas Soomes toimunud jäähoki MM-i. Mis kasu sai sellest Eesti sport?
Neinar Seli: "Oleme oma põhieesmärkidega üldiselt hakkama saanud, aga ühe lubaduse täitmisega jäime hätta, milleks oli sponsorrahade kolmekordistamine."
Saabus uisuliidu president Edgar Savisaar!
Andres Vaher: Kohalolekuprotsent on väga hea, isegi ootamatult hea. Jutud volituste "ostmisest" on alusetud - või vähemalt on volitatute hulk väike. Üks silma torkav puuduja on näiteks Gerd Kanter, see-eest on kohal teine olümpiavõitja, seni EOK üritustelt puudunud asepresident Kristina Šmigun-Vähi.
Eesti poliiteliit istub ikka muidugi esireas.
Liikmeid 121, kohal 113. Koosolek võib alata!
Täiskogu koosolekut alustab veel valitsev president Neinar Seli.
Tervitused ka saalist! Nagu arvata oli, siis päris kell 11 see üritus siin veel ei alga. Auditoorium alles koguneb. Mait Riisman just küsis, kas ta võib ka varsti "Meedia" ritta istuda. Ütlesime, et kui ühe raamatu veel kirjutab, võime seda ettepanekut kaaluda.
Kaljuveer soovib, et uue presidendiga golfiliit ja EOK omavahel läheneksid: "Täna Eesti Olümpiakomitee golfiliitu ei toeta. Meil võiks tekkida rohkem [tagasi]sidet ja miks mitte ka rahalist toetust. Siim Suklese ja Martti Rajuga oleme sellest ka rääkinud, aga konkreetseid samme seni veel tulnud pole."
Tuntud näod aina kogunevad - Oliver Kruuda:
"Meeldis idee panna Eesti rahvas liikuma, samuti soov, et EOK struktuur täieneks ja tekiksid uued komisjonid," Kaljuveer sellest, miks nemad Sõõrumaad toetavad. 
Eesti golfiliidu president Marko Kaljuveer avaldas, et nemad toetavad Urmas Sõõrumaad. "Kõik kandidaadid on aga väga sümpaatsed, olen kõigiga mitmel korral kohtunud ja loodan, et olenemata tulemusest saab Eesti sport uue hingamise."
Ja nüüd on kõik presidendikandidaadid majas - Jüri Ratas:
Teine presidendikandidaat Tõnu Tõniste:
Kohal ka Toivo Asmer:
Urmas Sõõrumaa ja Tõnu Seil:
Aavo Põhjala avaldab, et judoliit toetab Tõnu Tõnistet.
Urmas Sõõrumaa on kohal:
Teigamägi: "Ma ei ole Jüri Ratasega ametikohtadest rääkinud. Ka keegi teine pole mulle midagi pakkunud. Ma pole vajalikuks pidanud seda teemat arutada."
Teigamägi lisab, et kui Ratas teise vooru pääsema ei peaks, toetab kergejõustikuliit Tõnu Tõnistet.
"Mulle meeldib tema avatus, koostöövõime ja laialdamised teadmised spordist," Teigamägi Jüri Ratasest.
Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi (paremal) kinnitas, et nemad toetavad Jüri Ratast.
Kovanen kandidaatide erinevatest "luukeredest": "Kes neid luukeresid teab, on neid või ei ole. Kui on pinev valimisheitlus, siis eks luukeresid ka maalitakse, sõltumata sellest kas need ka eksisteerivad või mitte."
Samuti kinnitab ta, et sulgpalliliit ja ujumisliit hääletavad erinevalt. Toetatakse Urmas Sõõrumaad ja Tõnu Tõnistet, Jüri Ratas nende toetust ei saa.
Eesti ujumisliitu ja sulgpalliliitu juhtiv Karol Kovanen: "Täitus meie soov ja unistus, mida meie ujumis- ja sulgpalliliidus soovisime, et toimuksid valimised ja mitte kellegi ära kinnitamine."
Neinar Seli ja Siim Sukles:
Esimesed saabujad on kohal:
Delfi ja Eesti Päevalehe otsestuudios läbi viidud EOK presidendikandidaatide debatis tuli pikalt jutuks ka laste- ja noortesport ning treeningsaalide kõrged hinnad.https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/delfi-video-ratas-laste-tundide-ajal-trenni-viimine-pole-reaalne-soorumaa-nutame-siis-edasi-et-raha-pole?id=74224339
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/kommentaar-delfi-debatt-toniste-voitis-sest-samastus-koige-enam-spordiga?id=74225569
https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/rainer-vakra-suudistab-eok-asepresidenti-susserdamises-tonise-peab-kriitikat-lapsikuks?id=74241483
Kokkuvõte presidendikandidaatide kolmapäevasest debatist Delfi stuudios:https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/fotod-ja-video-eok-presidentide-viimane-debatt-soorumaa-voimalikest-rahastamisskandaalidest-sellisel-teemal-ma-teiega-siin-ei-suhtle?id=74203531
Üks kolmest - Urmas Sõõrumaa, Tõnu Tõniste või Jüri Ratas - saab peagi sellisesse kontorisse tööle asuda:https://sport.delfi.ee/news/varia/spordipoliitika/piltuudis-vaata-millise-kabineti-parast-ratas-soorumaa-ja-toniste-voitlevad?id=74222223
Reedesed tervitused! Täna ongi käes see päev, kus EOK saab endale uue presidendi. Alustame vaikselt enda otseblogiga, tuues teie ette varasemaid arvamusavaldusi presidendivalimiste teemal.Näiteks Allar Tõnissaar leidis, et EOK president peaks oma panuse andma ka rahvusvaheliste spordiürituste korraldamisse:https://sport.delfi.ee/news/jalgrattasport/uudised/delfi-video-milline-ettepanek-oli-maastikurattasarja-hawaii-expressi-korraldajal-uuele-eok-presidendile?id=74241723