Venemaa antidoping lõpetas sportlaste testimise

 (4)
Venemaa antidopinguagentuur
Venemaa antidopinguagentuurFoto: Mikhail Japaridze/TASS/Scanpix

Venemaa antidopinguagentuur (RUSADA) otsustas koroonaviiruse pandeemia leviku tõkestamiseks alates tänasest sportlaste testimise nädalaks ajaks lõpetada.

„Venemaa antidopinguagentuur otsustas pärast Venemaa presidendi pöördumist koroonaviiruse pandeemia kohta sportlaste testimise nädalaks peatada. Analüüside võtmine lõppeb alates 27. märtsist. Teavitasime oma otsusest ka WADA-t (maailma antidopinguagentuur)," teatas RUSADA peadirektori asetäitja Margarita Pahnotskaja, vahendab Sports.ru.

"Testimise jätkamise otsus tehakse hiljem,” lisas Pahnotskaja.

Putin kutsus oma pöördumises kõiki venemaalasi üles suhtuma koroonaviirusse väga tõsiselt ning palus inimestel püsida kodus.

Hetkel on RUSADA liikmelisus Venemaa suurte dopinguskandaalide tõttu maailma antidopinguagentuuris peatatud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!