Urmas Sõõrumaa: irvhambad jätavad tähelepanuta, kui palju on spordi rahastus suurenenud

 (15)
Patarei vangla üleandmine
Urmas SõõrumaaFoto: Jaanus Lensment

8. juunil jagavad Eesti Olümpiakomitee liikmed presidendi valimistel hääli Urmas Sõõrumaale ja Tõnu Tõnistele. Teist ametiaega jätkata sooviv Sõõrumaa on üheks eesmärgiks seadnud spordiharrastajate arvu jätkuva kasvu igas vanuses ning rõhub ka spordirajatiste arendamisele.

Küsimusele, millise hinde Sõõrumaa endale viiepallisüsteemis oma nelja-aastasele valitsemisperioodile annab, vastas ta: "Hea küsimus! Paneks sellise 4+. Midagi jäi kripeldama, aga tegelikult sai pingutatud ja sai ka päris palju tehtud."

Sõõrumaa sõnul on EOK eelarve ligi 14 miljonit. "Sellest valdav osa on riigi toetus," rääkis ta ERR-ile. "Sponsorraha on kuskil 750 000. Kui te rihite selle peale, et ponnistus ja lubadus oli, et saaks 1,3 miljonit, et iga eestimaalane võiks ühe euro sinna panustada, siis kahjuks see ongi üks teema, mis ei luba panna hindeks viite," jätkas Sõõrumaa. "See on minu jaoks üks suuremaid miinuseid ja loomulikult on ka Eesti spordimaja tegemata, aga kui vaatame neid, mida on tehtud ja kui palju on spordi rahastus suurenenud, praktiliselt kaks korda, siis selle jätavad need irvhambad tavaliselt tähelepanemata. Kui see rahaküsimus teid nii väga huvitab, siis isiklikult olen pannud vähemalt miljon eurot Eesti sporti viimase nelja aasta jooksul, minu ettevõte olles EOK peasponsor."