Triobet: EOK uueks presidendiks saab tõenäoliselt Tõnu Tõniste

 (39)
EOK presidendikandidaatide kohtumine motosportlastega
Tõnu TõnisteFoto: Ilmar Saabas

Eesti suurima spordiennustusportaali Triobet koefitsientide põhjal on kõige tõenäolisem kandidaat EOK presidendikohale Tõnu Tõniste, tihedalt kannul Jüri Ratas. Kõige kesisemad šansid on Jüri Tammel, kelle võidu korral saaks panustatud summa koguni 45-kordistada.

Triobeti Balti riikide ja Venemaa turundusdirektor Kaido Ulejevi hinnangul on kaks nime – Tõnu Tõniste ja Jüri Ratas – tõusnud juba enne ametlike presidendikandidaatide selgumist teiste seast ülekaalukalt esile. „Mõlemad on silmapaistvalt tugevad kandidaadid, kuid Triobeti koefitsiendispetsialistide hinnangul on Tõnistel praeguse seisuga Ratase ees väike edumaa. Vähem šansse on Urmas Sõõrumaal, kellele omakorda järgnevad võrdselt Erki Nool ja Hannes Võrno. Jüri Tamm on teistest kandidaatidest väga pikalt maas,“ kommenteeris Ulejev.

Tõnu Tõniste võidukoefitsient on tänase seisuga 1.75 ja Jüri Ratasel 1.95. Urmas Sõõrumaa võidule panustades kehtib ümmargune koefitsient 10.00. Erki Noole ja Hannes Võrno šansse presidendivalimised võita on Triobet hinnanud koefitsiendiga 14.50 ning Jüri Tamme võimalusi koefitsiendiga 45.00.

Ametlikud kandidaadid EOK presidendikohale selguvad 18. märtsil. President valitakse 15. aprillil EOK täiskogul toimuval salajasel hääletusel.