Tokyo olümpiamängude tuli süüdatakse koroonaviiruse tõttu pealtvaatajateta

 (14)
Tokyo olümpiamängude tõrvik
Tokyo olümpiamängude tõrvikFoto: Thanassis Stavrakis, AP/Scanpix

Tänavuste Tokyo olümpiamängude tuli süüdatakse 12. märtsil traditsiooniliselt Kreekas Olympias, kuid seekordne pidulik tseremoonia toimub koroonaviiruse tõttu ilma publikuta.

Tänavu kannab olümpiatõrvikut esimesena laskmise olümpiavõitja Anna Korakaki. Kreeklannast saab ühtlasi esimene naine, kes saab au olümpiatõrviku jooksu alustada.

Olümpiatõrviku teatejooks toimub 12. märtsist kuni 24. juulini, mil mängud algavad.

Viimati viidi olümpiatule süütamise tseremoonia läbi pealtvaatajateta 1984. aastal Los Angeleses.

Esimest korda toimus tõrvikukandmine 1936. aasta Berliini olümpiamängudel, kui 3331 inimest kandsid olümpiatuld 3187 km vältel. Aasta aastalt on antud teekond pikenenud ning tõrvikukandjate arv kasvanud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!