Tippsportlased nõuavad ajale jalgu jäänud reegli muutmist: Black Lives Matter ja vikerkaarelipp pole poliitika, vaid inimõigus

 (32)
Tippsportlased nõuavad ajale jalgu jäänud reegli muutmist: Black Lives Matter ja vikerkaarelipp pole poliitika, vaid inimõigus
Christian Taylor.Foto: AFP/SCANPIX

Aina enam sportlasi soovivad, et rahvusvaheline olümpiakomitee ROK muudaks reeglit, et mistahes poliitilised sõnumid oleks olümpiamängudel keelatud.

ROK-is Rootsit esindav endine kõrgushüppaja Stefan Holm leiab, et vahet tuleb teha inimõigustel ja poliitikal.

"Minu jaoks pole Black Liver Matter liikumine poliitika, see keskendub inimõigustele. Sama kehtib vikerkaarelipu kohta," rääkis Holm Soome uudisteagentuurile STT.

Holm möönis, et tegu on emotsionaalse teemaga ja seetõttu poleks vaja reeglite muutmisega liialt kiirustada. Ent leidub ka neid, kes soovivad kindlasti juba Tokyo olümpial põlvitada ja rahumeelselt protestida.

Kolmikhüppes kahel korral olümpiavõitjaks tulnud ameeriklane Christian Taylor juhib uut kergejõustiklaste ühendust, mille eesmärk on sportlaste õiguste eest võitlemine.

"Näeme igal nädalal televiisorist, kuidas Lewis Hamilton enne vormel 1 etappe põlvitab. Sellel on lumepalliefekt. Üks sportlane teise järel näitab oma meelsust," lausus Taylor.