Spordi asekantsleri konkursi teise vooru pääsesid neli kandidaati

 (3)
Eesti Purjetamise Kongress KUMUs - 17. aprill 2015
Viimati spordi asekantsleri kohal töötanud Tõnu SeilFoto: Photographer: Oleg Hartsenko, Eesti Jahtklubide Liit

Detsembri keskel kuulutati välja uus avalik konkurss Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri kohale. Selleks puhuks esitati 17 kandidatuuri, kellest järgmisesse vooru pääsesid neli.

"Tippjuhtide valikukomisjon vaatas täna läbi 17 Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri ametikohale laekunud avaldust ning otsustas, et järgmisesse vooru pääseb neist neli. Järgmises voorus viiakse läbi eelvestlused kandidaatidega," kommenteeris riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus, kellel pole seadusest tulenevalt õigust avaldada kandidaatide nimesid.

Tiimus täpsustas ka, et kui jaanuari lõpus kuulutati välja, et spordi asekantleri konkursile esitati 16 kandidatuuri, siis tegelikult oli õigeaegselt teele pandud ka üks paberil avaldus.

Eelnev konkurss mäletatavasti luhtus, kuna ainsana lõppvooru pääsenud kandidaat Priit Ilver teatas loobumisest. "See on ta isiklik otsus," kommenteeris Kristiina Tiimus toona.

Vajadus uue spordi asekantsleri järele tekkis seetõttu, et viimati selles ametis töötanud Tõnu Seil oli eetilist laadi rikkumiste tõttu sunnitud ametist taganema.