Sõõrumaa toetushäälte arv kasvas tehnilistel põhjustel veelgi. Tõniste veel kaotust tunnistada ei taha

 (35)
EOK uue presidendi valimised
Tõnu TõnisteFoto: Ilmar Saabas

Eesti Olümpiakomitee täpsustas, et täna hommikul avaldatud presidendikandidaatide toetushäältes on avastatud viga ning Urmas Sõõrumaal on 73 asemel hoopis 75 toetushäält. Vaid 20 EOK liikme toetushääle saanud Tõnu Tõniste tunnistab, et on hetkel pisut pettunud, kuid usub, et valimisvõitlus pole veel kaugeltki läbi.

"Aus vastus on, et muidugi olen natuke pettunud. Enda häälte hulka ma pigem teadsin. Lootsin 20 ja natuke peale. Tuleb tunnustada Urmast, kes tegi kriisiolukorda eirates kampaaniat viimse kellani välja ja nõudis need hääled välja," ütles Tõniste Delfile ja Eesti Päevalehele.

"Ma näen, et inimestel ja alaliitudel on praegu muud mured. Neil oli tänases olukorras keeruline juhatus kokku ajada, et toetushäälte teemat arutada. Kes on välismaal, kes pagenduses, kes karantiinis... Kõigil on hoopis muud tegemised. Mõistan, et paljud ei suuda praegu presidendivalimistesse süveneda ja kohatu oleks neilt seda ka nõuda. Valitseval presidendil ja suurel ärimehel oli siinkohal eelis ja suuremad võimalused alaliitude poolehoidu saada."

Endine purjetaja ja praegune EOK asepresident usub, et salajane hääletus võib tuua hoopis teistsuguse tulemuse. "Saime ikkagi alles kvalifikatsioonetapist üle. Loodan, et õiged valimised ning debatid-arutelud EOK tuleviku üle alles algavad. Arvan, et see pole veel kaugeltki läbi. Need olid alles toetushääled selleks, et kandideerida saaks, aga nagu nelja aasta tagune aeg näitas, võib siin veel palju muutusi tulla," lausus Tõniste. "Mõni ei oska või ei taha "ei" öelda. Nad ei taha seda pahameelt oma õlule. Salajasel hääletusel ollakse tavaliselt julgemad."

Seotud lood:

Valimised tuleks edasi lükata

Tõniste on seda meelt, et praeguses eriolukorras tuleks EOK presidendivalimised edasi lükata. Valimiste toimumise kuupäev kinnitatakse 6. aprillil toimuva EOK täitevkomitee korralisel koosolekul.

"Nähes täna, et inimeste mure on hoopis mujal, tekib küsimus, kas me ei liigu mitte riigiga vastuvoolu. Natuke hiljem, mai alguses või keskel, tundub valimiste läbiviimine mõistlikum. Aga pall on selles suhtes Urmase käes. Tema on täitevkomitee juht, saab koosolekuid kokku kutsuda ja ettepanekuid teha," sõnas Tõniste. "Paljud ei taha ega saagi praegu süveneda. Spordiklubidel ja alaliitudel on mure, et üritused jäävad ära, lapsevanemad ei maksa enam liikmemaksu, sponsorid ja riigi tugi kaob tagant ära. Teadmatust ja muresid on niigi palju. Minu häältelunimimisel polnud antud hetkel lihtsalt lähtsust. Las ta olla. Lähme asjaga edasi, kui elu normaliseerub."

Urmas Sõõrumaa toetushääled
Andres Lipstok, Eesti Akadeemiline Spordiliit, Eesti Allveeliit, Eesti Amburite Liit, Eesti Autospordi Liit, Eesti Budo Föderatsioon, Eesti Castingu Liit, Eesti Discgolfi Liit, Eesti Indiaca Liit, Eesti Jahispordi Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Jõutõsteliit, Eesti Kabeliit, Eesti Kepikõnni Liit, Eesti Kergejõustikuliit, Eesti Kick-Boxingu Liit, Eesti Kirimaleühing, Eesti Koolispordi Liit, Eesti Korvpalliliit, Eesti Kurnimänguliit, Eesti Käsipalliliit, Eesti Laskurliit, Eesti Maadlusliit, Eesti Maleliit, Eesti Moodsa Viievöistluse Liit, Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon, Eesti Muay Thai Föderatsioon, Eesti Olümpiaakadeemia, Eesti Orienteerumisliit, Eesti Piljardiliit, Eesti Poksiliit, Eesti Politsei Spordiliit, Eesti Rulluisuliit, Eesti Saalihoki Liit, Eesti Samboliit, Eesti Squashiföderatsioon, Eesti Sulgpalliliit, Eesti Sõudeliit, Eesti Taekwondo Föderatsioon, Eesti Taekwondo Liit, Eesti Tantsuspordiliit, Eesti Tehnika - ja Spordiliit, Eesti Treenerite Liit, Eesti Tuletõrjespordi Liit, Eesti Turniiribridžiliit, Eesti Tõstespordiliit, Eesti Ujumisliit, Eesti Veemoto Liit, Eesti Veeremängude Liit, Eesti Vehklemisliit, Eesti Wushu Kungfu Föderatioon, Eesti Võrkpalli Liit, Eestimaa Spordiliit JÕUD, EO Eesti Ühendus, Erika Salumäe, Harjumaa Spordiliit, Ida-Virumaa Spordiliit, Jaak Uudmäe, Jõgevamaa Spordiliit Kalju, Jüri Tamm, Lääne Maakonna Spordiliit Läänela, Lääne-Virumaa Spordiliit, Narva Kehakultuuri ja Spordiliit, Neinar Seli, Pärnu Spordiliit, Pärnumaa Spordiliit, Raplamaa Spordiliit, Tallinna Spordiliit, Tartumaa Spordiliit, Tiit Nuudi, Toomas Tõnise, Tõnu Endrekson, Tõnu Laak, Valgamaa Spordiliit, Viljandimaa Spordiliit
Tõnu Tõniste toetushääled
Eesti Aerutamisföderatsioon, Eesti Jahtklubide Liit, Eesti Judoliit, Eesti Jäähokiliit, Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon, Eesti Lauatenniseliit, Eesti Matkaliit, Eesti Petanque'i Klubide Liit, Eesti Ronimisliit, Eesti Rulaliit, Eesti Spordiselts Põhjakotkas, Eesti Tennise Liit, Eesti Uisuliit, Erki Nool, Gerd Kanter, Jüri Jaanson, Sport Kõigile, Tartu Spordiliit, Tõnu Tõniste, Võrumaa Spordiliit