ROK: kaalume Tokyo olümpiamängude edasilükkamist

 (46)
ROK: kaalume Tokyo olümpiamängude edasilükkamist
ROK-i president Thomas BachDenis Balibouse, Reuters / Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) andis pühapäeval teada, et kaaluvad suviste Tokyo olümpiamängude edasilükkamist. Lõplik otsus selle osas, kas pidada suurüritus planeeritud ajal või hiljem, võetakse vastu nelja nädala jooksul.

Kuna paljud sportlased ja mitmete riikide olümpiakomiteed on kritiseerinud ROK-i koroonaviiruse pandeemiast tingitud ülemaailmse olukorra mitte piisavalt tõsiselt võtmises, otsustaski ROK-i juhatus pühapäeval kohtuda. Erakorralisel koosolekul arutati suve suursündmuse toimumise osas erinevaid variante. Teates lisati, et mängude tühistamist aga ei kaaluta.

"Ühest küljest on Jaapanis seis märkimisväärselt paranenud ja inimesed võtsid juba soojalt olümpiatule vastu, aga teiselt poolt on paljudes riikides üle maailma juhtumite arv drastiliselt kasvanud," seisis teates.

Praeguse seisuga peetakse Tokyo suveolümpiamängud 24. juulist 9. augustini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!