Ratast upitatakse EOK presidendiks, et temast poliitikas lahti saada? "See on fantaasiarikas vandenõuteooria"

 (36)
Riigikogu ööistung 2013
Jüri RatasFoto: Martin Dremljuga

Riigikogu asespiiker ja korvpalliliidu president Jüri Ratas nimetas spekulatsioone sellest, nagu toetaksid Eesti kõrged poliitikud teda EOK presidendi kohale, et temast parlamendis vabaneda, fantaasiarikkaks vandenõuteooriaks.

Ratas kommenteeris spekulatsioone Tudeng TV saates "Fookus", kus saatejuht nimetas keskerakondlast EOK presidendirallis favoriidiks number üks, sest tal on juba 11 spordialaliidu toetus.

"Eesti Olümpiakomitee presidenti ei vali ükski meediaväljaanne ega ka kahjuks selle saate vaataja, vaid 121 EOK täiskogu liiget. Ma ise ei tunne favoriidikoormat. Olen tänulik nendele organisatsioonidele, kelle ees mul on võimalus oma mõtteid ja arvamusi väljendada ja kes mulle on oma muredest rääkinud. See diskussioon on olnud töine. Aga kuidas see otsus lõpuks täiskogu poolt tehakse, on täna keeruline öelda," rääkis Ratas.

Seda, et spordialaliitude juhid, kellest paljud kuuluvad mõnesse erakonda või suisa Riigikokku ja valitsusse, avaldaksid Ratasele toetust vaid sellepärast, et ta on lubanud valituks saades poliitikast lahkuda, nimetas Ratas sisuliselt udujutuks.

"Need on huvitavad ja fantaasiarikkad vandenõuteooriad, millel reaalsuses pole nende valimistega mingit pistmist," sõnas Ratas.