Norra olümpiakomitee soovitas Tokyo olümpiamängud edasi lükata

 (4)
ROKi president Thomas Bach
ROKi president Thomas Bach Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA, Scanpix/

Norra olümpiakomitee tegi reedel ametliku pöördumise rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) poole, soovitades 2020. aasta Tokyo suveolümpiamängud koroonaviiruse pandeemia tõttu edasi lükata.

"Me tahtsime initsiatiivi üles näidata ja pöördusime ROKi presidendi Thomas Bachi poole ametliku kirjaga, et Tokyo olümpia lükataks edasi," teatas Norra olümpiakomitee president Berit Kjoll, kirjutab NRK.

"Hetkel, mil maailmas möllab koroonaviirus ja selle pandeemia lõppu pole näha, soovitame olümpiamänge mitte korraldada. Alles seejärel, kui kriis on möödas, võib olümpiale mõelda," esitas Kjoll Norra olümpiakomitee nägemuse.

Tokyo olümpia peaks algama 24. juulil. Viimastel nädalatel on ROK ja Tokyo mängude korralduskomitee korduvalt rõhutanud, et hetkeseisuga toimub olümpia plaanipäraselt ehk 24. juulist kuni 9. augustini.

Norras oli eilse seisuga avastatud 1783 koroonaviiruse juhtumit ning epideemia on nõudnud seitsme inimese elu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!