Norra antidopingu juht miinimumi viidud kontrollist: usun, et sportlased mõtlevad rohkem oma tervisele kui petmisele

 (3)
Norra antidopingu juht miinimumi viidud kontrollist: usun, et sportlased mõtlevad rohkem oma tervisele kui petmisele
Dopinguproovid. (Foto on illustratiivne)ARND WIEGMANN/Reuters/Scanpix

Koroonaviirus on maailmas spordielu pea peale pööranud, mille tõttu on Euroopas praktiliselt kogu sporditegevus peatatud. Ühtlasi tähendab see, et sportlasi võetakse üha vähem ja vähem dopingukontrolli.

"Dopingukontroll on miinimumis ja seda tehakse ainult kaitsvate vahenditega," rääkis Norra antidopinguagentuuri juht Anders Solheim. "Kõige olulisem, on et me ei aitaks kaasa koroonaviiruse levikule. Kasutame maske ja kindaid, et ei sportlaste ega dopingukontrollijate vahel see ei leviks."

Kas sportlased võivad hakata olukorda ära kasutama? "Ei. Usun, et inimesed mõtlevad rohkem oma tervisele ja võimalusele korralikult trenni teha kui petmisele."

"Ütleme nii, et olümpia on väga oluline spordiüritus, mida pole veel tühistatud. Ma ei taha välistada sellega, et teisi ei testita," vastas Solheim küsimusele, kas nüüd keskendutakse vaid Tokyo olümpiamängudeks valmistuvatele sportlastele.

Ka USA ja Suurbritannia antidopinguagentuurid tunnistasid sama olukorda. "USADA keskendub edaspidi ainult sportlastele, kelle jaoks võistlused jätkuvalt käivad. See on Tokyo olümpia- ja paraolümpiamängudeks valmistujate jaoks tingimata vajalik selleks, et tagada nende õiguste kaitse ja maine kaitsmine," seisis USADA eilses teates.

"Teatame, et UKAD (Suurbritannia antidopinguagentuur) vähendab oluliselt testimise arvu," tunnistas UKAD-i juht Nicole Sapstead. "See on väga raske otsus, aga meie prioriteet on inimeste tervis ja heaolu. Meie vastutus on kaitsta puhast sporti, aga praegu peame keskenduma inimeste tervisele."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!