Kultuuriminister sai valitsuselt volituse asutada Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. "Peame muutuma veelgi aktiivsemaks"

 (3)
Slovakkia presidendi visiit Eestisse
Kultuuriminister Indrek SaarFoto: Andres Putting, Ekspress Meedia

Valitsus volitas täna, 7.aprillil kultuuriminister Indrek Saart asutama sihtasutuse Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Sihtasutuse asutajad on Eesti Vabariik ja MTÜ Eesti Olümpiakomitee. Sihtasutus asutatakse tänavu aprillis.

Asutatav sihtasutus võtab üle praeguse riigiasutuse Eesti Spordimuuseumi funktsioonid kultuuripärandi uurija, koguja, säilitaja ja vahendajana.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas, et sihtasutuse loomine on taas samm käimasolevast muuseumide omandivormi muutmise protsessist. „Vastutus muuseumide käekäigu eest peab koonduma kogukondade ja erialaspetsialistide endi kätte. Nii nagu kõik muuseumid, peab ka loodav Spordi- ja Olümpiamuuseum muutuma oma tegevuses veelgi aktiivsemaks. Muuseumil on koostöös olümpiakomiteega võimalus kujuneda atraktiivseks ja ajakohaseks spordilugu avalikkusele vahendavaks asutuseks,“ ütles Saar.

Asutatavale sihtasutusele võõrandatakse mitterahalise sissemaksena senise riigiasutuse Eesti Spordimuuseum kasutuses olev riigivara. Muuseum asub Tartu kesklinnas Rüütli tänaval.