Koroonaviirus peatab Itaalias kogu sporditegevuse

 (5)
Milani ja Genoa mäng tühjade tribüünide ees
Milani ja Genoa mäng tühjade tribüünide eesFoto: Spada/Lapresse/Zumapress/Scanpix

Itaalia olümpiakomitee (CONI) otsustas täna, et Itaalias peatatakse koroonaviiruse COVID-19 tõttu kõik kohalikud spordivõistlused kuni 3. aprillini.

Kui kõik koduse Serie A jalgpallimängud jäetakse ära, siis Itaalia vutiklubide osalusel peetavad eurosarjade kohtumised leiavad aset. Samuti toimuvad korvpalli Euroliiga kohtumised, kuid need peetakse ilma pealtvaatajateta.

Itaaliat on tabanud koroonaviirus väga rängalt - avastatud on juba üle 7000 haigestunu ning surmade arv on ületanud 300 inimese piiri. Eriti tõsiseks on muutunud olukord just viimastel päevadel, sest näiteks eile "juhtis" koroonaviiruse numbrite kasvu Itaalia - 3556 uuest ülemaailmsest nakatumisjuhtumist 1498 ning 225 ülemaailmsest surmajuhtumist 133 registreeriti just seal.

Selleks, et Itaalia olümpiakomitee tänane otsus jõustuks, peab selle heaks kiitma veel ka Itaalia valitsus. Siiani on valitsus otsustanud, et kõik spordivõistlused peetakse suletud uste taga.

Viimastel päevadel on tulnud uudiseid mitme rahvusvahelise võistluse tühistamisest või edasilükkamisest. Nii on ära jäetud näiteks märtsi lõpus Kanadas algama pidanud naiste jäähoki maailmameistrivõistlused, 19. aprillile planeeritud Shanghai (Hiina) vormel-1 etapp, tennise tippturniir Indian Wells ning edasi on lükanud nii Pariisi kui Barcelona jooksumaratonid.

Esimese suure tiitlivõistlusena jäeti ära sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused, mis pidid toimuma 13.-15. märtsini Hiinas Nanjingis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!