Koroonaviirus peatab Itaalias kogu sporditegevuse

 (5)
Milani ja Genoa mäng tühjade tribüünide ees
Milani ja Genoa mäng tühjade tribüünide eesFoto: Spada/Lapresse/Zumapress/Scanpix

Itaalia olümpiakomitee (CONI) otsustas täna, et Itaalias peatatakse koroonaviiruse COVID-19 tõttu kõik kohalikud spordivõistlused kuni 3. aprillini.

Kui kõik koduse Serie A jalgpallimängud jäetakse ära, siis Itaalia vutiklubide osalusel peetavad eurosarjade kohtumised leiavad aset. Samuti toimuvad korvpalli Euroliiga kohtumised, kuid need peetakse ilma pealtvaatajateta.

Itaaliat on tabanud koroonaviirus väga rängalt - avastatud on juba üle 7000 haigestunu ning surmade arv on ületanud 300 inimese piiri. Eriti tõsiseks on muutunud olukord just viimastel päevadel, sest näiteks eile "juhtis" koroonaviiruse numbrite kasvu Itaalia - 3556 uuest ülemaailmsest nakatumisjuhtumist 1498 ning 225 ülemaailmsest surmajuhtumist 133 registreeriti just seal.

Selleks, et Itaalia olümpiakomitee tänane otsus jõustuks, peab selle heaks kiitma veel ka Itaalia valitsus. Siiani on valitsus otsustanud, et kõik spordivõistlused peetakse suletud uste taga.

Viimastel päevadel on tulnud uudiseid mitme rahvusvahelise võistluse tühistamisest või edasilükkamisest. Nii on ära jäetud näiteks märtsi lõpus Kanadas algama pidanud naiste jäähoki maailmameistrivõistlused, 19. aprillile planeeritud Shanghai (Hiina) vormel-1 etapp, tennise tippturniir Indian Wells ning edasi on lükanud nii Pariisi kui Barcelona jooksumaratonid.

Esimese suure tiitlivõistlusena jäeti ära sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused, mis pidid toimuma 13.-15. märtsini Hiinas Nanjingis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!