Kanada boikoteerib 2020. aasta olümpiamänge

 (3)
Kanada boikoteerib 2020. aasta olümpiamänge
Olümpiarõngad Jaapanis.Foto: REUTERS/SCANPIX

Kanada olümpiakomitee teatas Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva, et kui Tokyo suveolümpiamängud toimuvad 2020. aastal, siis Kanada sportlasi seal võistlemas ei näe.

Kanadast sai esimene riik, mis on koroonaviiruse leviku tõttu sellise otsuse teinud.

"Kanada olümpia- ja paralümpiakomitee kutsuvad rahvusvahelist olümpiakomiteed, paralümpiakomiteed ja maailma terviseametit lükkama Tokyo suvemänge aasta võrra edasi. Pakume sel juhul neile igakülgset abi probleemide lahendamisel, mis edasilükkamisega kaasneda võivad," seisis kanadalaste avalduses.

Austraalia olümpiakomitee teatas pisut hiljem, et nemad esialgu 2020. mänge ei boikoteeri, aga reaalsuses valmistutakse sportlasi võistlustulle saatma siiski 2021. aastal.

Pühapäeva õhtul kutsus olümpiakomiteed Tokyo mänge edasi lükkama ka rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe. Olümpiakomitee president Thomas Bach ja Jaapani peaminister Shinzo Abe on tunnistanud, et edasilükkamine on tõepoolest variant, aga mänge ära ei jäeta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!