Jaapani ekspert: on ebatõenäoline, et Tokyo olümpiamängud järgmisel suvel toimuvad

 (9)
Jaapani ekspert: on ebatõenäoline, et Tokyo olümpiamängud järgmisel suvel toimuvad
Kas järgmisel suvel õnnestub Tokyo olümpiamängud ära pidada?Philip Fong/AFP

Teatavasti lükati tänavu suvel Tokyos toimuma pidanud olümpiamängud edasi järgmisse aastasse. Küsimärgid on üleval aga ka 2021. aasta suve osas.

Jaapanis asuva Kobe'i ülikooli nakkushaiguste professor Kentaro Iwata on Tokyo mängude toimumise osas pessimistlik. "Pean ausalt ötlema, et ma ei pea tõenäoliseks, et järgmisel suvel mängud toimuvad," vahendas ABC jaapanlase sõnu. "Olümpiamängude pidamiseks on vaja kaht tingimust täita: esiteks peab olema Jaapanis viirus kontrolli all, teiseks ka kogu ülejäänud maailmas."

"Olen väga pessimistlik olümpiamängude toimumise osas, kui neid ei taheta pidada just tühjade tribüünide ees või piirata osalejate arvu," jätkas Iwata. "Sportlased tulevad kohale paljudest erinevatest riikidest. Jaapan saab võib-olla järgmiseks suveks viiruse kontrolli alla, ma loodan vähemalt. Kuid ma ei usu, et see juhtub igas riigis."

Ka Tokyo olümpiamängude korralduskomitee tegevjuht Toshiro Muto teatas hiljuti, et ta ei saa garanteerida, et 2021. aastal on võimalik olümpiat korraldada. "Ma arvan, et keegi ei suuda öelda, kas koroonaviirust on võimalik järgmiseks juuliks kontrolli alla saada või mitte. Me ei suuda sellele vastust anda," rääkis Muto aprilli keskel.

Seotud lood:

Hetkeseisuga on spordimaailma suursündmus planeeritud 2021. aasta 23. juulist 8. augustini.

Jaapanis on ametlike andmete kohaselt tuvastatud 10 797 koroonaviirusesse nakatunut, kellest nüüdseks on paranenud 1159. Elu on Jaapanis viiruse tõttu jätnud 236 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!