Donald Trump: Tokyo olümpiamängude saatus selgub peagi

 (27)
Donald Trump: Tokyo olümpiamängude saatus selgub peagi
USA president Donald TrumpFoto: Patrick Semansky, AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump pidas Valges Majas koroonaviiruse pandeemiaga seoses pressikonverentsi, kus puudutas muuhulgas suviseid Tokyo olümpiamänge.

Trumpi sõnul teeb Jaapani peaminister Shinzo Abe otsuse suurürituse toimumise kohta peagi. "Peaminister Abel on vaja suur otsus teha," vahendas BBC president Trumpi sõnul. "Nad on ehitanud ühe kõige ilusama spordiareeni, mis ma näinud olen."

"See on aga tema otsus ja tean, et ta teeb selle varsti. Ma ei tea, missuguseks otsus kujuneb ning ma ei arva, et peaksin seda mõjutama," jätkas Trump, lisades, et Jaapan on teinud Tokyo olümpiastaadioniga suurepärast tööd.

Tokyo olümpiamängud toimuvad praeguse plaani kohaselt 24. juulist 9. augustini. Kuna koroonaviiruse pandeemia tõttu on lugematul arvul võistluseid juba edasi lükatud või tühistatud, on paljudes tekitanud imestust Rahvusvahelise Olümpiakomitee kindel siht Tokyo olümpia planeeritud ajal ära pidada. Näiteks USA kergejõustikuliit avaldas täna toetust spordiorganisatsioonidele, kes nõuavad olümpiamängude edasi lükkamist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!