DELFI VIDEO: Kohe näha, et vanad sõbrad: Sõõrumaa ja Ratase debatt kiskus tuliseks

 (8)

Eesti Olümpiakomitee (EOK) juhiks pürgiv Urmas Sõõrumaa küsis eile KUMU-s toimunud presidendikandidaatide debatil konkurent Jüri Rataselt, miks ta ei soovi jätkata Riigikogu aseesimehena, kus tal oleks suurem võimalus spordile raha juurde tuua. Ratas vastas, et tema arvates saab spordi rahastamise küsimust lahendada vaid EOK president.

"Konkurent Jüri, ütle, mis tiitlit sul vaja oleks? Sul on täna kogu valitsuskoalitsiooni tugi, sa oled väärika koha peal. Et sa jääks sinna, ajaks selja sirgu ja tooks sporti 90 miljonit juurde. Mina olen valmis sammu tagasi tegema, et sport saaks 90 miljonit," küsis Sõõrumaa Rataselt.

Ratas teatas, et Sõõrumaa on võtnud endale moderaatori rolli ja vastas: "Kui mul üldse mingi tugi on, siis on see perekonna tugi ja nende inimeste tugi, kes on mind Riigikogusse valinud. Ma ei ole teinud ühegi erakonnaga ühtegi kokkulepet."

Sõõrumaa täpsustavale küsimusele vastas Ratas: "Ma olen jõudnud enda sees mõtteni, et see (spordi rahastamine) ei ole väljast lahendatav küsimus. Seda peab tegelikult lahendama spordirahva ees olev organisatsioon ja seda juhtiv president."