VIDEO | Olümpiapronks Allar Raja koroonakriisist: see ei ole tõesti enam naljakas!

 (18)
Allar Raja
Allar RajaFoto: Jaanus Lensment

Sõudmise olümpiapronks Allar Raja tegi Eesti olümpiakomitee Facebooki lehel üleskutse, kus palus inimestel püsida koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu kodus.

"Tere, mina olen Allar Raja ja mina olen kodus! Ja miks ma olen kodus? Sest tänasel hetkel, antud olukorras Eestis on olla mõistlik kodus võimalikult palju aega niikaua kui teadaolev viirus on taandunud sedavõrd palju, et on jälle mõistlik liikuda väljas.

Ja selleks, et me saaksime tagasi jõuda oma normaalse elurütmi juurde, täita oma eesmärke, jõuda oma sihtideni ning minna tööle, peame kõik käituma ääretult vastutustundlikult.

Peame võtma tõsiselt Vabariigi valitsuse poolt antud nõuandeid: õues liikuda mitte rohkem kui kahekesi, jälgida vahemaad oma koosviibivate inimestega. See ei ole tõesti enam naljakas!

Võib-olla ka mina alguses võtsin seda kõike natuke kergekäeliselt, kuid tänaseks päevaks ma tunnetan suurt vastutust nii enda pealt kui ka juhtimaks teistele tähelepanu, et need normid ja piirangud on pandud asja pärast. Mitte lihtsalt suusoojaks jutt.

Ma loodan, et see jutt ei lähe tühjadele kõrvadele, vaid me suudame selle viiruse leviku tõkestada võimalikult kiiresti. Aitäh!" teatas Allar Raja.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!