Kaspar Taimsoo ja Allar Raja esinesid 18.-20. septembril 2009 Brestis, Valgevenes toimunud Euroopa meistrivõistlustel sõudmises suurepäraselt alates eelsõidust, mille võit viis Eesti sõudjad kindlalt edasi finaali. Ka finaalsõitu alustasid eestlased teravalt ja juhtisid kuni distantsi lõpuni ning võitsid Euroopa meistrivõistluste kuldmedali kahesekundilise eduga teise koha saavutanud Šveitsi paatkonna ees.

Kaspar Taimsoole on võidetud kuldmedal karjääri teine Euroopa meistrivõistluste medal samas paadiklassis. 2008. aastal võitis ta koos Vladimir Latiniga Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. Allar Raja on võitnud eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali paarisaerulise neljapaadi koosseisus. Tänavu augusti lõpus võitsid Kaspar Taimsoo ja Allar Raja pronksmedali Poolas Poznanis toimunud sõudmise maailmameistrivõistlustelt.

Vastavalt valitsuskabinetis kokku lepitud kriteeriumidele võib valitsus premeerida Eestit edukalt esindanud sportlasi Euroopa meistrivõistluse kuldmedali võitmise puhul 300 000 krooniga ning treenereid kuni poolega sportlastele määratud summast.