Uued tuuled sõudekoondises: Raja ja Endrekson istuvad MK-etapil kahepaati


Medali võitnud neljapaadi liikmed
Medali võitnud neljapaadi liikmedFoto: DAMIEN MEYER, AFP

Rio de Janeiro olümpiamängudel neljapaadi koosseisus pronksi võitnud Allar Raja ja Tõnu Endrekson lähetatakse 5.-7. maini toimuvale Belgradi MK-etapile hoopis kahepaadis.

Neljapaadi moodustavad Eesti Sõudeliidu kodulehe teatel Belgradis Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap. "Neljanda mehe valik on veel lahtine ning võimalusi on nii Geir Suursillal kui ka Joosep Laosel“, rääkis sõudekoondise peatreener Matti Killing.

Endrekson ja Raja said läinud nädalal Zagrebis toimunud Croatia Openil kahepaadis teise koha Horvaatia meeste Martin Sinkovici ja Luka Baricevici järel. Esimene neist on Rio olümpiavõitja.

Neljapaat koosseisus Kuslap, Laos, Anderson ja Taimsoo võtsid esikoha teise Eesti kvarteti Kermo Randmäe, Joonatan Kama, Karl August Ruusaleppi ja Ander Koppeli ees.

„Oli hea võistlus ning nägime ära, millises seisukorras oleme. Siit on hea edasi liikuda ja ettevalmistusi planeerida“, kommenteeris Killing, kes koos sportlastega on juba tavapärasesse laagripaika Skradinisse naasnud. Seal harjutatakse kaks nädalat, misjärel tullakse MK-etapi eel taas kodumaale.