Taimsoo-Raja MMil kindlalt poolfinaali


Taimsoo-Raja MMil kindlalt poolfinaali
Eesti Päevaleht

Uus-Meremaal jätkuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel olid täna kavas eelsõidud. Medalisoosikutena läksid veele Kaspar Taimsoo ja Allar Raja paarisaeru kahepaadil ning pettuma meeste etteastes ei pidanud.

Eesti duo tuli veele kolmandas eelsõidus, vastasteks itaallased Cagna-Ustolin, sloveenid Spik-Fistravec, uusmeremaallased Cohen-Sullivan ning hiinlased Liu-Shi. Poolfinalistide sekka pääsesid igast eelsõidust kolm paremat ning eeldatult ei tekkinud Taimsoo-Raja kvalifitseerumises kordagi kahtlust, kirjutab soudeliit.ee.

Uus-Meremaa näitas taset ja oli klass omaette, sest teiseks jäänud Taimsood-Rajat võideti üle kaheksa sekundi, aegadeks vastavalt 6.10,18 ja 6.18,34. Viimase poolfinaalikoha tagas Hiina tulemusega 6.20,96.

Väga soodsates oludes kulgenud võistluspäev on toonud suurepäraseid resultaate. Üheks selliseks on ka Cohen'i-Sullivani tulemus, mis prantslaste Jean-Baptiste Maqcuet ja Adrien Hardy poolt 2006. aastal Poznanis sõidetud mitteametlikule maailmarekordile (6.03,25) jääb alla suhteliselt vähe - napilt alla seitsme sekundi.

Esimesest eelsõidust läksid poolfinaali Prantsusmaa (6.11,22), Saksamaa (6.12,84) ja Norra (6.13,91) ning teisest Suurbritannia (6.14,91), USA (6.16,52) ja Tšehhi (6.19,33).

Kuna avapäeval puhkenud torm lõi võistlusgraafiku segamini, pole veel täpselt teada, millal kahepaatide poolfinaalid sõidetakse.