Sõudjad saavad EOK-lt pronksi eest topeltpreemia: kokku 112 500 eurot

 (1)
Olümpiasangarite vastuvõtt Raekoja platsil
Olümpiasangarite vastuvõtt Raekoja platsilFoto: Ilmar Saabas

Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib Rio de Janeiro olümpiamängudel pronksmedali võitnud Eesti paarisaerulise neljapaadi võistkonna liikmeid Kaspar Taimsood, Allar Raja, Tõnu Endreksoni, Andrei Jämsat 90 000 euroga ning nende treenerit Mati Killingut 22 500 euroga.

Põhikirja järgi on olümpiapronksi eest ette nähtud 45 000-eurone preemia. Tundub, et EOK leidis lisaraha, et nelja mehe osalusel Brasiiliast toodud medalit kahekordselt tunnustada.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa pöördumine sõudjate poole: "Eesti tähthetkedeks XXXI suveolümpiamängudel Rio de Janeiros olid meie kõigi sportlaste sooritused, kellest 19 särasid saavutatud kõrgete kohtadega esitosinas ja mida kõike kroonis Eesti sõudepaatkonna võidetud pronksmedal. Eesti sai korraga juurde neli olümpiasangarit, kelle sihikindlus, tahtejõud ja koostööoskus saavad olema pikkadeks aastateks meie noortele ja ka olümpiale pürgivatele sportlastele eeskujuks ning inspiratsiooni allikaks. Loodan väga, et selle paatkonna teekond ei ole veel oma kulminatsioonini jõudnud ja meie olümpiasangareid innustavad juba uued sihid ja veel võitmata võidud. Õnnitlen meie paarisaerulise neljapaadi liikmeid, treener Matti Killingit, tiimi taustajõude, toetajaid ja kõiki teisi, kelle panus aitas Eesti neljapaadil võita olümpiamängudel pronksmedal. Suur suur tänu Teile!"