Sõudekoondis kinnitas EM-ile minevad paatkonnad. Kes istuvad ühe-, kahe- ja neljapaadis?

 (1)
Sõudekoondis kinnitas EM-ile minevad paatkonnad. Kes istuvad ühe-, kahe- ja neljapaadis?
Allar Raja ja Tõnu Endrekson Belgradis.Foto: worldrowing.com

Eesti sõudekoondis kinnitas täna 26.-28. maini Tšehhis Racices toimuval EM-il osalevate paatkondade koosseisud. Küsimärk jääb veel ühe neljapaadi liikme kohale.

Kahepaadis istuvad EM-il Belgradi MK-etapil seitsmenda koha saanud Allar Raja ja Tõnu Endrekson. Neljapaadis on kindlasti Belgradi finaalis viimase koha saanud Kaspar Taimsoo, Sten Erik Anderson ja Kaur Kuslap. Õpingute tõttu koju jäävat Joosep Laost asendab kas Oskar Kuzmin või Geir Suursild. EM-ile lähevad mõlemad mehed. Üks võtab lihtsalt koha sisse ühe-, teine neljapaadis.

Sõudekoondise peatreener Matti Killingu sõnul võivad paatkonnad hooaja jooksul veel muutuda. Aasta teist tiitlivõistlust, septembri lõpus USA-s toimuvat MM-i tänased otsused ei mõjuta.

"Võtame ühe võistluse kaupa. Sellised on koosseisud ainult Euroopa meistrivõistlusteks. Kui kolmandal MK-etapil on meestel tervised korras, siis saame seal tõenäoliselt MM-i paate proovida," arutles Killing.

"Maha pole veel maetud ka kaheksapaadi mõte, aga seda proovime ainult siis, kui paatkondade juures mingeid küsimärke õhku ei jää. Kui midagi on veel vaja proovida, siis kaheksasega MK-sarjas peale ei lähe."

Hetkel harjutavad sõudjad Pärnu jõel, järgmisest nädalast kolitakse Viljandi järvele.