Olümpialegend Tõnu Endrekson otsustas aasta võrra karjääri pikendada

 (2)
Meeste neljapaat sõudmise MM-il Austrias 29.08.2019
Tõnu Endrekson.Foto: Jaanus Lensment

Tõnu Endrekson on otsustanud tippsportlase teed aasta võrra pikendada, et lõpetada karjäär ikkagi soovitult Tokyo olümpiaga. Praegu on vaja ennast vormis hoida, esimesi võistlusi pole oodata ilmselt enne sügist.

Kümme tiitlivõistluste medalit võitnud sõudja Tõnu Endrekson läheb veel uuele ringile. Plaan oli paarkümmend aastat väldanud sportlasteele punkt panna Tokyo olümpial – see juhtubki ilmselt nii, aga mitte sel suvel, vaid järgmisel, kirjutab ERR Sport.

"Tõepoolest, olen juba 40+ klubis, aga olümpiaga tahaks tegelikult punkti panna. Kuidagi nadi tundub hetkel pooleli jätta," tunnistas Endrekson ERR-ile.

Endrekson ütles, et EOK ja kaitseväe toel saab ta olümpiani jäänud ajal rahulikult treeningutele keskenduda. Jätkamine oli vaja läbi rääkida ka kodus. "Ega see perele väga meeldiv uudis ei olnud, eriti abikaasale. Eks temagi lootis, et selle aastaga kõik lõppeb," avaldas Endrekson.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!