Neljapaadi treener Matti Killing: jooki võttes olid mehed päris elavate nägudega

 (2)
Neljapaadi treener Matti Killing: jooki võttes olid mehed päris elavate nägudega
Matti KillingFoto: Priit Simson

Eesti paarisaerulise neljapaadi (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja, Kaur Kuslap) treener Matti Killing loodab, et poolfinaalist kolmandana edasi pääsenud nelik jaksab ka laupäeval finaalis medalile heidelda. Meeste näod pärast finišit andsid selleks igatahes lootust.

Eesti kvartett alustas üsna tavapäraselt vaoshoitult, asudes nii 500 meetri kui ka poole maa (1000 m) märgis veel viiendal kohal. Kuid vahed püsisid väikesed ning ühtlase kiirendusega tõusis Eesti kolmandaks, kusjuures ka Saksamaa püsis haardeulatuses.

Kindla sõiduvõidu võtsid tänavuse hooaja valitsejad britid, viimasel mõnesajal meetril tõmbas ka Saksamaa Eestiga selge vahe sisse. Meie paatkond tagas finaalipääsu poolesekundilise eduga Prantsusmaa ees.

"Jään kindlasti rahule. Täna oli põhiline võtta koht finaalis ja sellega saime hakkama. Vastased olid mu meelest tugevamad kui teises poolfinaalis - neli võrdset. Aga Venemaa oli täna võetav ja nii see finaalikoht tuli. Pärast Venemaa ärakukkumist tekkis ka ilmselt rahulikum olek ja teadmine, et asi on ära võetud. Täna rohkemat ei olnudki vaja välja panna," kommenteeris Killing meie meeste poolfinaali.

Killing tunnistas, et jälgis sõitu kerge südamega ning uskus finaalipääsu algusest lõpuni: "Esimese 500 meetri peal oli kaotus suhteliselt väike, mis tekitas rahololekut, et Kaspar on stardis hea paadijooksu teinud. Saime paadi ilusti ja ökonoomselt libisema ega kaotanud liidritele kuigi palju. Enne viimast 500 meetrit oli näha, et saime neile päris ilusti kanna peale."

Killing pidas medalinõudlejaiks kõiki finaali pääsenud kuute paatkonda. "Finaalis hakkab kõik nullist peale. Stardijoon on kõigil ühe kaugusel. Kõiki tuleb karta. Selge on see, et Suurbritannia on jätkuvalt väga heal tasemel, Ukraina oli oma sõidus päris pikalt ees. Seda on väga raske ennustada, kui palju kellelgi sisse jäi. Kõigil on võimalus. Siin ei ole keegi mäekõrguselt üle nagu roolijata kahestel, kus uusmeremaalased on aastaid võitmata ja justkui teiselt planeedilt. Meil on sel hooajal paadid küll tihedalt nina-ninas olnud," ütles treener.

Kas Eesti paatkonnale pärast finišit otsa vaadates jõuvarusi sisse jäi? "Jooki võttes olid nad küll päris elavate nägudega. Olen neid näinud ka olekus, kus mõni mees ei jõua püstigi tõusta. Loodame, et oleme finaalis konkurentsivõimelised. Kui head me täpselt oleme, saame kahe päeva pärast teada," vastas Killing.

1. poolfinaali tulemused

1. Suurbritannia 5.46,040
2. Saksamaa 5.46,940
3. Eesti 5.48,590
4. Prantsusmaa 5.49,430
5. Venemaa 5.50,840
6. Kanada 5.53,890

2. poolfinaali tulemused

1. Ukraina 5.47,850
2. Hiina 5.49,620
3. Šveits 5.50,110
4. Poola 5.50,430
5. USA 5.53,250
6. Uus-Meremaa 5.54,060