Matti Killing avalikustas Eesti paatkonnad hooaja avavõistluseks Zagrebis


Kaspar Taimsoo, Mati Killing, Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo, Mati Killing, Tõnu EndreksonFoto: Hendrik Osula

Märtsi teises pooles lõunasse head treeningilma otsima läinud Eesti sõudjad on Horvaatia mägikülas Skradinis usinalt harjutanud ning valmistuvad saabuval nädalavahetusel esimesel võistlusel tuleristseid saama.

Sõudeliidu veebitoimetus ajas juttu koondise peatreeneri Matti Killinguga ja uuris, kuidas esimene veelaager sujus ja milliste eesmärkidega Zagrebisse minnakse.

Matti Killing, kuidas ettevalmistused sujusid ning kas kõik on täie tervise juures?

Meie elu on töine olnud. Kõik mehed on püsinud täie tervise juures ja on väga motiveeritud. Põhieesmärk veekilometraaži koguda on täitunud ning kui vahel tegigi veidi tormi, väntasime jalgratastel. Siin on täielik Eesti suvi, mida ka tegelikult ootasime. Nii on Skardinis alati sel aastaajal olnud.

Juba eeloleval nädalavahetusel on Zagrebis Croatian Openi võistlused. Millised paatkonnad starti lähevad?

Sõidame ühe- ja kahepaatidel. Kui neljastel on kuni kuus paatkonda, saame ka seda proovida. Kui aga tiime koguneb rohkem, ei mahu eelsõidud meie kavva ja jätame selle asja vahele. Laupäeval teevad kõik ühest ning pühapäeva kohustuslikuks klassiks on paarisaeru kahepaat. Paarid moodustavad Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap, Tõnu Endrekson ning Andrei Jämsä ja Jüri-Mikk Udam ning Martin Kivilo. Kui aga neljapaadid peaksid ikkagi startima, moodustame kooslused Kuslapist, Endreksonist, Rajast ja Jämsäst ning Taimsoost, Andersonist, Oskar Kuzminist ja Udamist. Nendes koosseisudes tegime ka katsetusi.

Seotud lood:

Kuidas peale laagrit sõudjate elu kulgema hakkab?

Tuleme koju tagasi ja loodame, et ilmaolud annavad võimaluse kohe usinalt harjutama hakata. Plaanime esmalt Pärnus treenida ning tõenäoliselt vahetult enne Belgradis toimuvat esimest maailmakarikasarja etappi lihvime tööd võistlusoludele lähedasel Viljandi järvel. Ma hetkel selle üle spekuleerida ei soovi, millised koosseisud tulevad, kuna aega veel on. Üldiselt olen meestega väga rahul. Seis pole veel päris see, mis ta kaks aastat tagasi olümpiahooaja alguses oli, aga edeneme. Hooaja vältel katsetame erinevaid variante ning oluliseks pean seda, et häid mehi oleks rohkem kui neljapaadis kohti.