Jüri Jaanson on kõrge autasu nominent


Jüri Jaanson on kõrge autasu nominent
Foto: Andres Putting

Nädalavahetusel toimuva Luzerni MK-etapi kulminatsiooniks kujuneb rahvusvahelise sõudeliidu endise presidendi Thomas Kelleri nimelise teenetemedali üleandmine sõudemaailmas suuri teeneid omavale persoonile.

Eestlastel on, kellele pöialt hoida, sest üheks nominendiks viie seast on üle mitme aastakümne tippsõudmises tegusid teinud ja mullu novembris oma pika karjääri lõpetanud legendaarne Jüri Jaanson. Lisaks Jaansonile on nominentideks igihaljas tšehh, kamaluga hõbemedaleid kogunud, kuid mitte kunagi kullale jõudnud Vaclav Chalupa, 2008. aastal Pekingis kulla võitnud Uus-Meremaa kaksikõed Caroline ja Georgina Evers-Swindell ning kolmekordne olümpiavõitja soomlane Pertti Karppinen, vahendab soudeliit.ee.

Thomas Kelleri medal – 18-karaadise kullasisaldusega - on sõudmises kõrgeim tunnustus ning seda antakse välja silmapaistva tegutsemise eest alates 1990. aastast.

Züriisse kuuluvad Kelleri poeg Dominik Keller, FISA tegevjuht Matt Smith, nõukogu liikmed John Boultbee ning Tricia Smith, tuntud treener Thor Nielsen ning omaaegne olümpiavõitja ja sõudeekspert Martin Cross.

Mullu pälvis kõrge tunnustuse legendaarne Austraalia sõudja James Tomkins.