FOTOD: Üle pika aja Alfal võiduta jäänud Endrekson: tuttav tunne - olümpial olin samuti hõbedal

 (1)
Sisesõudmine Alfa 2016 Audentese spordihoones
Sisesõudmine Alfa 2016 Audentese spordihoonesFoto: Madis Veltman

Traditsioonilise Alfa sisesõudmise võistlus ei saanud traditsioonilist võitjat. Kuus viimast aastat valitsenud Tõnu Endrekson jäi seekord alla soomlasest musklimehele Joel Naukkarisele.

Mullugi pidasid mehed vihase duelli, toona läbis Endrekson 1000 meetrit 2.43,2ga ja Naukkarinen 2.44,1ga. Tänavu võttis 21aastane väga jõulise kehaehitusega soomlane revanši, saades ajaks 2.42,9. 36aastane Endrekson oli 2.44,4ga teine ja Allar Raja 2.45,7ga kolmas. TULEMUSED

Mis tunne on siis üle pika aja teine olla? „Pole hullu. Kaheksa aasta eest olin olümpial ka teine,“ teatas Endrekson muiates, et tunne on üsna tuttav. Kuna meie paremad sõudjad tulid hiljuti tagasi Portugali veelaagrist, siis sprinterlikuks ergomeetrivõistluseks keegi vormi eraldi ei timminud. „Ei saa öelda, et olen vana, aga teravust praegu nii palju ei ole,“ rääkis Endrekson, kelle isiklik mark on 2.42,2. „Võitmiseks tulnuks eraldi valmistuda. Kui sõudsin omal ajal 2.42, siis valmistusin selleks võistluseks spetsiaalselt. Tagasisidet sain niipalju, et vorm on täitsa normaalne.“

Raja pani endale võistluse eel kaks ülesannet – saada poodiumile ja olla kiirem kui 2.46. „Täitsin täpselt enda pandud eesmärgid, olen rahul,“ rääkis isiklikule rekordile vaid kümnendikuga alla jäänud Raja. Kui vee peal on meie neljapaadi mehed sel aastal läbinud juba 400 kilomeetrit, siis ergomeetrit pole mõnda aega sikutatud. „Need on hoopis teised asjad. Kui esmaspäeval jälle ergomeetrit proovisin, tundus see päris naljakas. Harjumine võttis kaks-kolm päeva,“ selgitas Raja.

Ülejäänud neljapaadimehed Andrei Jämsä ja Kaspar Taimsoo olid aegadega 2.49,3 ja 2.51,2 vastavalt kuues ja kaheksas. „On tunda, et väga palju pole ergomeetrit sikutanud. Üks aasta kui lund polnud ja suusatada ei saanud ning vee peal ka ei käinud, siis keskendusin sellele rohkem ja tulemus oli kohe parem,“ rääkis Taimsoo, kes on Alfal näidanud aega 2.46,4. Seetõttu tänavuse tulemusega ta rahule ei jäänud, sest eesmärgiks oli seatud 2.50.