Meeste kaheksapaat Rauno Talisoo, Martin Neerot, Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, Artur Maier, Alo Kuslap, Jaan Laos, Andrus Sabiin ja roolija Kristiina Tinkus jõudis eelsõidu võitjana otse finaali, kus kõige teravamalt alustas kullasoosik, eelsõitude parim Suurbritannia, teatas www.soudeliit.ee. Järgnesid Eesti ning Iirimaa. Briti üliõpilassportlased liikusid tõusvas joones, säilitasid liidripositisooni ning võitsid ajaga 5.57,96 kuldmedali. Eesti meeskond hoidis distantsi vältel teist kohta ning tagas hõbeda tulemusega 6.01,26. Pronksi võitis stabiilset sõitu näidanud Iirimaa, saades ajaks 6.06,71. Medalikolmikule järgnesid Prantsusmaa (6.14,59), Poola (6.19,39) ja Šveits (6.25,75).

Suurüllatuse valmistasid meie tudengitest naissõudjad Sille Vaiksaar ja Natalija Garankina, kes jõudsid paarisaerulisel kahepaadil finaali ja võitsid seal ajaga 8.17,48 hõbemedali. Kuldmedalid said kaela leedulannad Albertaviciute-Saltyte. Võidu tagas neile aeg 8.14,57. Pronksi teenis resultaadiga 8.20,86 Austraalia paar Eddington-Paterson. Medalikolmikule järgnesid Poola (8.24,41), Ungari (8.36,26) ja Itaalia (8.39,02).

Tartlane Reigo Pihlak jõudis kergekaalu ühepaadil B-finaali, tunnistades seal kõikide rivaalide paremust. Pihlaku tulemuseks oli 7.17,15, mis tagas talle MM-il üldkokkuvõttes 12. koha. B-finaali võitis 7.01,79-ga hiinlane Li Hui.

MM-kulla võitis slovakk Lukas Babac tulemusega 7.53,20. Hõbeda sai 7.57,92-ga britt Ben Rowe, pronksmedal läks poolakale Artur Mikolajczewskile 8.04,85-ga.