Eesti neljapaadil Horvaatiast suurepärased tulemused

 (3)
Eesti neljapaat sõidab Koreasse
Eesti neljapaat sõidab KoreasseFoto: Priit Simson

Möödunud nädalavahetusel toimusid Horvaatias lahtised meistrivõistlused sõudmises, kus mitmed esikohad nopiti Eesti paarisaerulise neljapaadi liikmete Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslapi ja Sten-Erik Andersoni poolt.

Kindel esikoht võeti sloveenlaste ees neljapaadil, kus vastaseid edastati tervelt 8 sekundiga. Neljapaat sõudis finišisse ajaga 06:12,99, Sloveenlaste ajaks jäi 06:20;83. Eesti ja Sloveenia meeskonnad olid võistluse ainsad neljapaadid.

Konkurents oli aga märksa tihedam kahepaatide osas, kus stardis oli 21 paati. Oma tugevust näitasid Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, kellele kahepaadi A-finaalides vastast ei olnud. Võit tuli ajaga 06:56,69, II koha saanud Horvaatia paatkond jäi Rajast ja Taimsoost ligi 3 sekundi kaugusele.

Allar Raja võtab pühapäevased sõidud kokku järgmiselt: „Kuna neljapaate oli stardis vaid kaks, siis konkurents eriti tihe ei olnud, mistõttu on keeruline ka neljapaadi vormi hinnata. Samas oli kaheste sõidust näha, et kõik meeskonnaliikmed on heas hoos, ka Kaur ja Sten-Erik tegid väga tugeva sõidu,“ kiidab Raja. Kahepaadi võidust rääkides sõnab Raja, et vastutuul muutis sõidu ajaliselt pikemaks ja kurnavamaks: „Kuigi distantsi esimesel poolel saime 2 paadipikkust edu, siis vastaste rünnakute tõttu võitluses poodiumikohtade pärast hingetõmbe pausi ei jäänud. Esikoha tõigi efektiivne reageerimine vastaste rünnakule ning hea sõidurütmi hoidmine.“ Raja lisab, et tulemuse näol on tegemist Eesti esimese kuldmedaliga Horvaatia lahtistelt meistrivõistlustelt meeste paarisaerulise kahepaadi kategoorias.

Seotud lood:

Neljapaadi kaks teist liiget Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson saavutasid kahepaatidel neljanda koha, Austria meeskonna järel jäi Kuslap-Anderson paadil poodiumikohast puudu vaid 1,7 sekundit. Kaur Kuslapi sõnul on tulemus hea: „Võidutahe oli väga suur, kuid vaim ei olnud veel maksimaalseks soorituseks piisavalt terav. Siiski, vaatamata mõningasele tehnilisele rabedusele, ei ole me Croatia Openil varem nii heas hoos olnud, mistõttu võib tulemusega rahule jääda.“

Laupäeval, 12. aprillil võisteldi ühepaatidel, kus A-finaali jõudis neljapaadi liikmetest vaid Kaspar Taimsoo, kelle lõpptulemuseks jäi kuues koht (kokku võistles 31 ühepaati).