Allar Raja segab golfimängijate vigastus: oleks siis vähemalt golfi mänginud


Sisesõudmise Eesti meistrivõistlused
Allar Raja.Foto: Kenno Soo

Sõudmise olümpiapronks Allar Raja peab praegu treeninguid veidi lihtsamalt võtma ja hoidma pilku oma paremal käel, millel on tuvastatud mediaalse epikondüliidi põletik.

„Tegemist on suhteliselt totra vigastusega, mis võib pikalt venida. Tavaliselt vaevab selline trauma golfimängijaid. Oleks siis vähemalt praegu golfi mänginud,” tõdes Raja naljaga pooleks. „Koormust oli palju ja ei pööranud kätele tõenäoliselt piisavalt tähelepanu. Kui küünarnukk muutus tundlikuks, siis tuli hoogu maha võtta.”

Trauma tõttu ei olnud Raja stardis ka Eesti sisesõudmise iga-aastasel tippsündmusel Alfal. „Ei tahtnud Tõnu [Endreksoni] kiusama hakata. Oleks olnud ju inetu vanema konkurendi eest võit võtta,” viskas ta enda loobumise üle nalja, kuid märkis, et ei soovinud lihtsalt maksimaalse pingutusega riskida.

Raja eesmärk on olla märtsis terve ja alustada teistega Horvaatias ühiseid veetreeninguid. „Ravimise mõttes on kõik võtted kasutusele võetud ja üritame doktor Mihkel Mardnaga probleemile lahenduse leida,” lausus Raja.