Allar Raja: nael on seina löödud, nüüd tuleb minna selle järele, mida sinna riputada

 (9)
Allar Raja
Foto: Terje Lepp, Eesti Päevaleht

Eesti sõudjate neljapaadis Luzerni võistlusel koha Londoni olümpiamängudele taganud Allar Raja sõnul kontrollisid eestlased täna kogu sõitu, kuid võit ei tulnud sellegipoolest kergelt kätte.

"Nael on nii-öelda seina löödud, nüüd tuleb minna millele järgi, mida sinna riputada," rääkis Raja Vikerraadiole antud intervjuus, pidades silmas Londoni olümpiamedalit.

"Meil on selline traditsioon tekkinud, et kui Kaspar ütleb "kümme", teeme me kümme tugevat tõmmet. Seda tegime täna vist kaks korda. See on selline julm jõud, millega võtame alati korraliku edu, mis annab meestele rahulolu ja millega võib sõitu kontrollida. Lõpus läks rõvedalt raskeks. Teised hakkasid kõvasti suruma, aga töö, mis oli tehtud distantsi peal, kandis vilja ja tagas meile sõiduvõidu."

Raja sõnul oli tänane sõit talle nii raske katsumus, et võttis lõpus pildi eest. "Kui esialgu tundus, et saame lihtsamalt läbi, siis mina ei saanud praktiliselt 15 minutit pärast sõitu pilti ette. Virvendas ja kõik oli tagurpidi. Võib-olla oli põhjus selles, et start oli kell kuus ja päeval ei saanud süüa midagi. Kõht kisus krampi. Minule oli see väga raske pingutus," lisas ta.

Kuula Allar Raja kommentaari Vikerraadiost!