Alfa üllatusmees Rainar Piik läheb sõudjaid kollitama ka Eesti meistrivõistlustele


Rainar Piik (vasakul) ja Tõnu Endrekson
Rainar Piik (vasakul) ja Tõnu EndreksonFoto: Jaanus Lensment

Jaanuari lõpus toimunud sõudjate iga-aastane suursündmus Alfa serveeris suurüllatuse, sest Tõnu Endreksoni ja teiste ässade mängumaale tungis tundmatu Rainar Piik – riigi sisejulgeolekusüsteemi Vanglateenistuse üksuses töötav jõu- ja võhmamees, kes tõestas, et „mees metsastki“ võib tugeva tahtmise korral kuulsustele vastu hakata.

Sisesõudjate tegemisi kajastav sõudespinning.ee veebisait usutles sõudjate talvise kulminatsiooni, rahvusvahelise Alfa hõbemedaliga lõpetanud Piiki, kelle tuhande meetri distantsi isiklik tippmark on nii kõva kui 2.47,8 – kümnendiksekundi võrra paremgi kui Tallinnas näidatu. Tõnu Endreksoni troon küll kõikuma ei löönud, ent ometigi pidi kahekordne olümpiamedalist ning üheksandat korda Alfa võitnud vanameister viimasel kahesajal meetril endast kõik mahlad välja pigistama. Kogenud ja tituleeritud Allar Raja pidi aga kukalt kratsides tunnistama, kuidas vaid aastajagu ala harrastanud uustulnuk ta poodiumi madalaimale astmele surus, kirjutab soudeliit.ee. Piiki lugu on näide edust ja kinnitab, et sisesõudjaks saamine on pühendumise ning tahtmise küsimus, nõudes samas tugevat füüsistki.

Seotud lood:

Märtsis 27 aastaseks saav, 193 sentimeetrit pikk ja 110 kilo kaaluv spordimees on sõudmisega tegelenud napilt ning sai harrastamiseks inspiratsiooni mullusest Alfa meeskonnavõistlusest, kus ta Vanglateenistuse tiimis rassides tõmbas 500 meetri ajaks enamikele „pärissõudjatelegi“ kättesaamatu 1.19,2.

„Nii sain inspiratsiooni ja tahtmise sõudmist proovida. Tegelesin varem jõutõstmisega, aga nüüd on kõik muu pigem sõudmist toetav,“ rääkis Piik, kes juba märtsi alguses plaanib 2000 meetri riigi sisesõudmise meistrivõistlustel teiste seas neljapaadi võhmamehi kimbutama tulla.

Spordimehel treenerit pole ja kõik treeningplaanid koostab ta ise. „Kui edaspidi hästi peaks minema, pole välistatud koostöö mõne abilisega,“ arvab Piik.

Piik on proovinud sõudeergomeetril pikemaid otsigi: senine tippmark 60 minuti jooksul on enam kui 16 kilomeetrit. Piik lubab stardis olla järgmiselgi Alfal.