Urmas Raag sai MK-finaalis kirja Eesti ratsaspordi ajaloo paremuselt teise tulemuse

 (1)
Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart.
Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart.Foto: Merika Udrik-Õispuu

Urmas Raag tegi pühapäeval Pariisis Eesti ratsaspordi ajalugu, kui lõpetas MK-finaali 15. kohaga. See on eestlaste kõigi aegade teiseks tulemuseks Gunnar Klettenbergi Kuala Lumpuri 12. koha järel. Kaksikvõidu võtsid seekord ameeriklased Elizabeth Madden ja Devin Ryan.

Finaalvõistluse esimest vooru alustas 29 võistluspaari. Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart olid stardijärjekorras 12. Vahetult enne Raagi oli Steve Guerdat hobusega Bianca teinud päeva esimese puhta soorituse. Raag ja Ibelle alustasid võimsate hüpetega, millele rahvas reageeris ahhetustega. Meie paar püsis puhtana kuni eelviimaseks takistuseks olnud kolmese süsteemini, mille viimane latt kahjuks langes ja karistuspunkt tuli ka ületatud normaja eest.

Raag langes sel hetkel kolmandaks ehk potentsiaalselt 21. (teise vooru pääses 20 koondarvestuse parimat), kuid Eesti pealtvaatajate meeleolu tõusis, kui peagi startinud ameeriklane Jamie Barge võttis maha kaks takistust ja langes Raagist tahapoole ning sai selgeks, et meie paar osaleb ka teises voorus.

Avavoorus esikolmik ei eksinud ning nii järjestus kui ka karistuspunktide arv jäi samaks. Lõppvooru läks Elizabeth „Beezie“ Madden nulliga, Henrik von Eckermann neljaga, Devin Ryan kuuega. Võis tõdeda, et esikolmik on suhteliselt kindlalt ette rebinud, kuna neljandana oli Pieter Devosil 11 ning viiendana 12 nii Roges Yves Bost, Eduardo Alvarez Aznar, Oliver Philippaerts kui mullune karikavõitja McLain Ward.

Seotud lood:

Teises voorus asusid Raag ja Ibelle starti teisena ja tegid fantastilise esituse, võtmata maha ühtegi latti. Kaks karistuspunkti ületatud normiaja eest ei vähendanud emotsiooni ja tõstsid meie mehe Eesti ratsaspordiajaloo teisele tulemusele MK-sarja arvestuses. Kirja läks 15. koht. Finaalsõidu arvestuses läks Raagile ja Ibellele kirja suisa ülikõrge kaheksas koht.

Esikolmikust startis esimesena ameeriklane Devin Ryan hobusega Eddie Blue lõpetades teisegi vooru vigadeta. Järgmisena starti läinud rootslane Henrik von Eckermann võttis aga mõneti ootamatultki hobusega Toveks Mary Lou maha juba teise takistuse, millega Ryan tõusis liidriks. Hilisemal pressikonverentsil tõdes von Eckermann, et tegemist oli puhtalt tema enda veaga, hobune hüppas ülihästi.

Kõik jäi kaks osavõistlust võitnud Elizabeth Maddeni ja Breitlingi, kellel oli nö üks mahaajamine ees, otsustada. “Beezie” tegi asja siiski põnevamaks, kui võttis maha kolmese süsteemi keskmise tõkke, kuid rohkem vigu ameeriklanna sisse ei lasknud ning võttis sel moel oma karjääri teise MK-võidu.