Urmas Raag lõpetas Poola kõrgetasemelise Grand Prix seitsmendana


Urmas Raag
Urmas RaagFoto: Külli Tedre

Urmas Raag jätkas möödunud nädalavahetusel võistlemist Poolas, kus osales hobusega Ibelle van de Grote Haart Poznani CSI4* taseme võistlusel, naastes sealt GP seitsmenda kohaga.

Poznani Grand Prix takistuste kõrguseks oli 160 cm ja koosnes 13 takistusest, kus tuli sooritada 16 hüpet. 100 000 eurost auhinnaraha asus jagama 47 võistluspaari, kellest ümberhüpetele pääses kümme. Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart asusid ümberhüpete starti neljandatena. Enne Raagi etteastet oli esimesena teinud rahuliku nulli hollandlane Hendrik-Jan Schuttert ja rahuliku nelja sakslane Michael Kölz, juhtis aga reedesegi suure sõidu võitnud Itaalia takistussõitja Juan Carlos Garcia hobusega Gitano v Berkenbroeck. Raag ja Ibelle tegid kiire sõidu, kuid paraku tuli maha teiseks takistuseks olnud kahese süsteemi esimene element, mis sai saatuslikuks mitmetele teistelegi. Raag oli Garciaga samas sekundis ja edestas järgnevate aegu pea kolmega.

Kokkuvõttes tehti ümberhüpetel kuus puhast sooritust ja Raag pidi leppima seitsmenda, kuid arvestades GP taset, igati auväärse kohaga, mis tõi endaga kaasa enam, kui 4000 eurose auhinnaraha ja hulgaliselt punkte maailma reitingusse. Garcia aega keegi lüüa ei suutnudki ja nii võttis Kolumbia juurtega Itaalia takistussõitja lisaks reedesele võidule ka suurima auhinna põhisõidus. Garciale jõudis ülilähedale viimasena startinud šveitslane Edwin Smits hobusega Rouge Pierreville, kaotades võitjale vaid kaks sajandikku. Kolmas oli belglane Thierry Goffinet hobusega Artuur JH Z.

Seotud lood:

Lisaks Grand Prix`le saavutas Raag samal turniiril Ibellega neljapäeval kõrgusel 145 cm 12. auhinnalise koha, mis samuti andis punkte Longines Ranking edetabelisse.

Tulemused