Tartu meistrivõistluste raames jagati medaleid juunioride/noorte (tase- kerge 80) ja seenioride vanuseklassis (keskmine 100), lisaks toimus avatud arvestus tasemel kerge 80. Seenioride vanuseklassis oli tiitlisoovijaid 10. Võidukaks osutus Liimaa Ratsaklubi esindaja Siret Saks hobusel Wiplala S (41,7 miinuspunkti). Teise koha saavutas Veiko Uuk hobusel Samuel Tartumaa RSK-st (41,9 mp) ning kolmanda auväärse koha saavutas Järvamaa RSK esindaja Vilvi Laanet hobusel Well-Timed (56,6 miinuspunkti).

Tartu meistritiitli nõutajaid juunioride/noorte klassis oli tänavu kokku koguni 12 ja seenioride vanuseklassis 10, mis on viimaste aastate suurim osalejate arv. Meistritiitli juunioride/noorte klassis viis koju RSK Simon ratsasportlane Heleri Heinrand hobusel Fortune (41,1 miinuspunkti), teise koha saavutas samuti RSK Simon sportlane Dagmar Ainsoo hobusel Pelooria (44,7 miinuspunkti) ja kolmandale auväärsele kohale platseerus Kaia Lassi Järvamaa RSK-st, hobusel Sharmaan.

Avatud arvestuse tasemel kerge 80 võitis Heleri Heinrand hobusel Fortune (41,1 miinuspunkti), teise auväärse koha saavutas 2011. a Eesti meister harrastajate kolmevõistluses – Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S (44,7 miinuspunkti) ja kolmandale auväärsele kohale platseerus Laura Liivamägi hobusel Gregs (48,1 miinuspunkti).

Kolmevõistlus on ametlik olümpiaala. Kolmevõistlusesse kuulub kolm samal hobusel sõidetud osavõistlust. Koolisõit - 20 x 60 meetrisel platsil on vaja sooritada 6 -8 minutit kestev ratsastamisprogramm, kus kohtunikud hindavad hobuse allüüre, soorituse täpsust punktisüsteemis 0 -10. Kross - hobuse võime ületada kiiresti kinniseid maastikutakistusi. Pika võistluse käigus hinnatakse hobuse vastupanuvõimet. Kross on jagatud nelja osasse, millede pikkus ja liikumise tempo on erinevad. Takistussõit - koosneb 10 -15 mahaaetavast takistusest.