Paul Argus lõpetas Venemaal Grand Prix teise kohaga


Paul Argus lõpetas Venemaal Grand Prix teise kohaga
Erakogu

Paljud Eesti takistussõitjad osalesid kahel viimasel nädalavahetusel Peterburi lähistel peetud rahvusvahelistel takistussõiduvõistlustel, kus teisel nädalal Venta ratsakeskuses peetud CSI2* tasemega võistlusel lõpetas Grand Prix’ teise kohaga Paul Argus hobusel Renessin.

Venta nädalavahetus oli Eesti takistussõitjatele küllaltki edukas ning päädis viie auhinnalise kohaga 145 cm kõrguses Grand Prix`s. Ümberhüpetele kvalifitseerus seitse võistluspaari, kelle hulgas Paul Argus kahe hobusega ning teise eestlasena Urmas Raag. Võidu jättis Venemaale Mikhail Shemshelev hobusega Haldor, kes edestas pisut enam kui sekundiga teise koha saavutanud Paul Argust ja Renessinit. Argus oli ümberhüpetel puhas ka Caesariga, välja sõidetud aeg andis kuuenda koha. Urmas Raag ja Ibelle van de Grote Haart võtsid otsustavas faasis maha ühe takistuse ja lõpetasid seitsmendal auhinnalisel kohal. Viimaseid oli kokku 12 ning eestlastest jõudsid nelja karistuspunktiga põhiparkuuris auhindadele veel 11. koha pälvinud Rein Pill ja A Brok, 12. kohaga Gunnar Klettenberg ja Traffic.

Grand Prix’ kõrval oli teiseks olulisimaks sõiduks laupäevane 145 cm kahefaasiline parkuur, mis sarnaselt GP-le andis punkte Longines Ranking edetabelisse. Sealtki kogusid eestlased nii raha kui punkte. Kui sõidu võitis venelane Mikhail Safronov hobusega Diarado, siis kolmas ja viies koht kuulusid Rein Pillile vastavalt hobustega A Brok ja Alfons Ra. Seitsmes oli Gunnar Klettenberg hobusega Traffic, kaheksas Paul Argus hobusega Renessin.

Teistest parkuuridest tuli Eestile kaks võitu, kui Rein Pill ja Alfons Ra võitsid pühapäevase 135 cm sõidu, kus teisena lõpetasid Paul Argus ja Dannette V. Laupäeval võitsid 135 cm sõidu Kertu Klettenberg ja D.Lady. Reedel tulid noorhobuste sõidus esimeseks Gunnar Klettenberg hobusel Queensland.