Grethe Aikevitsius lõpetas Sopoti kolmevõistluse teise kohaga

 (1)
Grethe Aikevitsius ja Hultajka
Grethe Aikevitsius ja HultajkaFoto: Külli Tedre

Nädalavahetusel osalesid mitmed Eesti ratsutajad Poola kuurortlinnas Sopotis peetud rahvusvahelisel võistlusel, mille raames peetud rahvuslikus võistlusklassis saavutas Grethe Aikevitsius hobusega Hultajka kõrge teise koha. Korralikke tulemusi näitasid teisedki.

Aikevitsius asus teisele kohale juba pärast koolisõitu, mille lõpetas 38.2 miinuspunktiga. Kahel järgneval alal liiguti võitnud poolaka Kamil Rajnertiga samas tempos, kui lõpetati takistussõit nelja karistuspunktiga ning läbiti kross vigadeta. Kokkuvõttes teine koht 43 võistluspaari hulgas.

Tänaseks on sportlased koju tagasi jõudnud ja Grethe on võistlusest siiani vaimustuses. „Sopot oli minu jaoks esimene võistluskogemus välismaal. Olen korra Soomes Ypäjal Finnderbyl käinud, kuid abilisena, mitte võistlejana. Sopotist saadud kogemus tõstis mu motivatsiooni meeletult ja ma ei jõua ära oodata, millal jälle treeningutega alustada saan,“ ütles Grethe.

Ka teised Eesti sportlased tegid võistluste ajal valitsenud kõrgest kuumusest hoolimata korralikke sõite. Dagmar Ainsoo osales Sopotis rahvusliku võistluse Keskmine 105 tasemel kahe hobusega. 28 võistluspaari hulgas saavutas ta Cendoria S-l kuuenda ja Orinthial üheksanda koha vastavalt 58.8 ja 63.4 miinuspunktiga. Orinthiale oli selle taseme võistlus samuti esmakordne, takistussõidust kogus võistluspaar siiski 12 miinuspunkti.

CIC1* tasemel osales Kätlin Hundimägi hobusel Trevor, nende tulemuseks jäi lõpp-protokollis 59.8 miinuspunktiga 20. koht 33 võistluspaari seas. Hundimägi sõitis muide oma elu esimese 1* krossi ja seda puhtalt. Paraku lisandusid neilegi takistussõidust 12 miinuspunkti.

Vilvi Laanet ja Karl Robert Valk osalesid rahvusvahelisel CIC2* tasemel, kus Laanet kogus hobusega Well Timed kokku 91.5 ja Valk hobusega Dubai 103.1 miinuspunkti. 17 paari hulgas saavutati vastavalt 12. ja 14. koht.