Eesti takistussõitjad võitsid Leedu MK-etapil peetud võistkonnavõistluse


Tiit Kivisild, ratsutamine
Tiit Kivisild. Foto: Külli Tedre

Leedus Zagares peetud takistussõiduvõistlus lõppes Eesti võistkonnale edukalt, kui võideti rahvuslikul tasemel kavas olnud 140 sentimeetri kõrguste takistustega võistkonnasõit.

Võistluste finaaliks olnud kahevoorulise võistkondliku kuni 140 sentimeetri kõrguste takistustega sõidu võitsid eestlased, kes edestasid ümberhüpetel Valgevene koondist. Eesti võistkonda kuulusid Kertu Klettenberg ja Ulrike R, Urmas Raag ja Lord Conte, Rein Pill ja A Brok ning Tiit Kivisild ja Corsica.

Kogu Zagare võistluse olulisimaks sõiduks oli kuni 160 sentimeetri kõrguste takistustega MK-etapp, mille võit läks Poolasse Andrszei Gloskowszkile. Eesti parimana saavutas Tiit Kivisild Torrerol seitsmenda koha, mis lisas tema kontole kuuenda koha MK punktid.

Lisaks võistkondlikule esikohale said eestlased nautida võidurõõmu tõusva raskusega parkuuris, kus jokkeri kõrguseks oli 150 sentimeetrit ning mille võitis Margit Mägi hobusel Artas. Võit tuli eestlastele ka rahvuslikus 125 sentimeetri kõrguses parkuuris, kui teistele püüdmatuks jäid Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht.