Eesti ratsasportlased stardivad sel nädalal Euroopa meistrivõistlustel


Dina Ellermann
Dina EllermannFoto: Külli Tedre

Täna algavad Saksamaa ühes kuulsaimas ratsaspordikeskuses Aachenis ligi kaks nädalat kestvad viie ala Euroopa meistrivõistlused, kus on eestlastest stardis koolisõitja Dina Ellermann. 10.–16. augustini kogunevad aga Austrias Euroopa parimad noorte, juuniorite ja laste klassi takistussõitjad, et selgitada välja selle ala meistrid. Eestist osalevad seal Meriel Isok ja Kristin Johanna Koppelmaa.

Aachenis on täna kavas avatseremoonia ja juba homme alustatakse tiitlivõistlustega. Esimesena asuvad starti koolisõitjad, kelle avaprogramm on jagatud homse ja ülehomse päeva vahel. Eestit esindavad koolisõidus Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel, kes juba ka õnnelikult pärale jõudnud.

Aachenis peetakse sel nädalal veel kolmevõistluse Rahvuste Karika etapp, samuti on võistlustules lääneratsutajad. Tuleva nädala programmis on takistussõit, rakendisport ja voltižeerimine.

Austrias osaleb takistussõidu EM-l noorte klassis võistlev Meriel Isok hobusel Diamond 4 Ever ja juuniorite klassi sportlane Kristin Johanna Koppelmaa hobusel Catero. Isok asub starti homme, kui tal tuleb esimesel kvalifikatsioonivõistlusel startida 79 paari seas kõrgusel 145 cm. Koppelmaa stardib samuti homme kõrgusel 140 cm, kus osalejaid kokku 110.