Eesti kestvusratsutajad võistlesid Abu Dhabis peetud MM´il

 (2)
Kairit Kalbre, kestvusratustamine
Foto: Erakogu

Möödunud nädalavahetusel lõppesid Abu Dhabis kestvusratsutamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused. Eestit esindanud Kairit Kalbre ja Marilyn Uusna said kõrbekuumuses 120 kilomeetri pikkusel distantsil vastavalt 44. ja 46. koha.

Eestit võistlustel esindanud meeskonna teatel tunnevad nii ratsanikud kui ka hobused Baltimor ja Dali Ox end hästi. Et eestlastele olid võistlustingimused vastupidised kodumaal harjumuspäraseks saanutele, võib võistlust vaatamata saavutatud tulemusele õnnestunuks lugeda.

MM´i võitis Uruguay esindaja Martin Stirling hobusel Vendaval. Neile järgnesid austraallane Allix Jones ratsul Castlebar Moonlight ja taaskord Uruguay sportlane Oriana Ricca hobusel Hunter Toro. Võitja keskmiseks kiiruseks oli 22,58 kilomeetrit tunnis, mis võimaldas paaril võistluse läbida ajaga 5:18.51.

Kalbre finišeeris ajaga 7:34.39, keskmiseks kiiruseks 15,83 kilomeetrit tunnis, Uusna lõpetas ligi tund aega hiljem ajaga 8:37.01.

Soomet esindanud Joona Mickelsson, kellega eestlased tihedat koostööd tegid, lõpetas 48. ehk viimasel kohal. Võistluse olid sunnitud katkestama 28 ratsanikku.