Dubai kroonprints võttis Padisel kõige magusama võidu ja lubas Eestisse tagasi tulla

 (62)
Dubai kroonprints Padisel
Dubai kroonprints Padisel Foto: Karli Saul

Dubai kroonprints šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum võttis täna Padisel toimunud rahvusvahelisel kestvusratsumisvõistlusel kõige magusama võidu, kui tuli 160 km distantsil esikohale.

Võistluspäev algas kell 7.00 hommikul, kui anti start päeva pikimale, 160 km distantsile, kuhu läksid head tulemust tegema 13 võistluspaari, teatab Eesti Ratsaliit. Päeva jooksul läbiti puhkepausidega kokku viis ringi, mis olid 20-40 km pikad.

Esimesed võistlejad finišeerisid õhtul veidi peale poolt kuut ja esikolmik ületas lõpujoone praktiliselt koos. Võitis šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, kes ratsutas hobusel Upedro (sõiduaeg kokku 7:43.51, keskmine kiirus 20,696 km/h).

Tema järel teisena lõpetas šeik Rashid Dalmook Al Maktoum hobusel Simbel Al Ain (aeg 7:43.52, keskm kiirus 20,696 km/h) ja kolmanda koha sai šeik Hamed Dalmook Al Maktoum hobusel Shamann De Bodraden (7:43.53, keskm kiirus 20,695 km/h). Kokku sai tulemuse kirja 10 võistluspaari.

Dubai kroonprints vestles põgusalt Eesti Ratsaspordi Liidu juhatuse esimehe Marti Häälega ja kinnitas talle, et kui Eestis korraldatakse veel nii kõrgel tasemel võistluseid, siis soovib ta kindlasti siia uuesti võistlema tulla. Peale finišeerimist ja võistlustulemuste teada saamist lahkus kroonprints otse lennukile ja lahkus Eestist.

Vasakul Dubai kroonprints šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum Foto: Andres Putting