Haapsalus jätkusid eile DN-klassi maailmameistrivõistluste võistlussõidud suurepärastes oludes. Karges hommikus tervitas võistlejaid ja korraldajaid päike ning siledal ja tugeval jääl puhus tuul purjedesse kiirusega 3-5 m/s. Need olud võimaldasid kuld- ja pronksgrupile anda neli starti ja hõbegrupile pidada kolm võistlussõitu igaüks pikkusega ca 30 minutit. Maailmameistritiitli DN-klassis pälvis Karol Jablonski Poolast, edukaima eestlasena lõpetas MMi neljandana Vaiko Vooremaa Kalev Jahtklubist.

2014. aasta DN-klassi maailmameistritiitli tiitli sai poolakas Karol Jablonski seeriaga 2-1-7-1-1-5-(DNS) ja 17 punktiga. Tema edu teise koha ees oli enne tänast viimast sõitu juba nii suur, et poolakas otsustas starti enam mitte minnagi. Poolakad võtsid MMil kolmikvõidu ning hõbemedali väärilise seeria tegi Michal Burczynski (11-2-1-10-(28)-9-1) 34 punktiga. Temast 8 punkti jäi maha Tomasz Zakrzewski seeriaga (22)-6-9-11-2-6-8 saades pronksmedali.

Vaiko Vooremaa Kalev Jahtklubist jäi kolmandast kohast vaid kahe punkti kaugusele – tema seeriaks kujunes 13-12-(18)-2-4-4-9. Kuldgrupis olid kõik eestlased täna valmis võitlema väga kõrgete kohtade eest näidates ka väga häid tulemusi. Eilselt kuuendalt kohalt täna sõite jätkanud Karl-Hannes Tagu (Pärnu Jahtklubi) kõrgeimad kohad olid täna kolmas ja kuues, kuid kogu seeria kohad andsid kokkuvõttes kaheksanda koha 71 punktiga. Eilsete sõitude põhjal 18. kohalt alustanud Argo Vooremaa Kalev Jahtklubist jõudis täna esikümnesse kahel korral kolmanda ja viienda kohaga – koguseeria kokkuvõtteks talle 76 punktiga 11. koht. Argost kolm punkti maha jäi Mihkel Kosk Pärnu Jahtklubist saades tänases viimases sõidus kõrge teise koha – talle kokkuvõttes 12. koht.

Kuldlaevastikus lõpetasid 31. kohal Jaan Akermann Pärnu Jahtklubist, 35. kohal Kevin Grass Saaremaa Merispordiseltsist, 37. kohal Martin Aljaste Pärnu Jahtklubist ja 49. kohal Karl-Robert Trink samuti Pärnu Jahtklubist. Kuldgrupis võistles MMi parimate kohtade eest 51 sportlast.

Hõbegrupi parimana lõpetas neljanda kohaga Hardi Laurits Tartu Jahtklubist Merikotkas.

Kokku osales DN-klassi MMil 160 sportlast 18 riigist, kes jätkavad neljapäeval võistlemist 8. märtsil selguva Euroopa meistritiitli nimel. Eestlasi oli MM-il 21.