Võistluste formaat näeb ette, et ühte 9-kohalisse kiiljahti pannakse võistlusteks kokku riikide parimad purjetajad hoolimata nende igapäevastest paadiklassidest. Tiimi ülesanne on õppida koostööd nende jaoks uuel alusel ja juhtida 14,3 meetrine SSL 47 klassi kuuluv kiiljaht esimesena finišisse. Põnevust annab juurde asjaolu, et kõik võistkonnad võistlevad korraldaja poolt antud paadiga, mis tähendab, et ühelgi tiimil ei ole paadi tõttu eelist.

Vaata videot, kus Ingrid Puusta tutvustab treeningpaati:

Lõppmeeskonda kuulub kokku 11 liiget, võistluste ajal läheb paati 9 sportlast. Paatidesse kuuluvad kõikide riikide parimad praegused ja endised purjetajad. Nii juhib Eesti tiimi kahekordne olümpiamedalist Tõnu Tõniste, Inglise tiimi veab 6-kordne World Match Race võitja Ian Williams, Brasiillaste meeskonda kuuluvad aga 5-kordsed olümpiamedalistid Robert Scheidt ja Torben Grael. Võistlusformaat näeb ette, et viis meeskonnaliiget saab nimetada kapten ja viis meeskonnaliiget jõuavad paati läbi rahvusvahelise edetabeli süsteemi.

Tänase seisuga on võistlusteni jäänud kaks aastat. Selle jooksul tuleb paika panna lõppmeeskond, positsioonid alusel ning saada ideaalselt käima tiimitöö jahil, mis paljudele liikmetele on tundmatu maa.

Eestlaste kapteni Tõnu Tõniste sõnul on tegu väljakutsega. “See paat on keeruline. Ta on suur, 14,3 meetri pikkune jaht. Samas ta on võrreldes tavaliste suurte jahtidega ikka hästi kerge, mis tähendab, et iga meeskonnaliikme tegevus mõjutab paati väga palju. Selge on see, et võistelda maailmatasemel proffidega, on siin vaja inimesi, kellel on väga palju suure paadi käsitlemise oskusi,” lausus Tõniste.

Treeninglaager toimub samas kohas, kus 2021. aastal sõidetakse kvalifikatsioonid, seega on Eesti tiim saanud ka väärtusliku sisendi selleks, mis neid ees ootab. “See on väga hea, et me saame siin selle järvega kohaneda, sest nagu järvedel ikka, on ka siin hästi keerulised olud. Tihtipeale pole üldse tuult või on hoopis hästi keerutav tuul. Lisaks sekka äikesenooled. Nii et siin saab igatpidi põnev olema,” sõnab Tõniste.

Star Sailors League Nations Gold Cup ehk SSL Rahvuste Kuldkarikas toob 2021. aastal Šveitsi üle 40 erineva riigi parimatest purjetajatest koosnevad meeskonnad. Tegemist on täiesti uue võistlusformaadiga, mille eesmärk on luua maailma suurim ja kõrgeima tasemega purjetamisvõistlus.