Vennad Roihud parandasid kahepaatide Euroopa meistrivõistluste teisel päeval oma kohta


Kahepaatide Euroopa meistrivõistlused
Kahepaatide Euroopa meistrivõistlusedFoto: Maria Veessaar

Inglismaal Weymouthis peeti täna purjetamise EMi teine võistluspäev ning Eesti 49er klassi meeskond koosseisus Juuso ja Henri Roihu parandasid avapäeva tulemust enam kui kümne koha võrra ja on hetkel 57. kohal.

49er klassis peeti täna kolm sõitu. Eesti paatkond kulges kogu päeva tõusvas joones - päeva esimene sõit lõpetati tulemusega 15., teises sõidus oldi 14. kohal ja kolmandas sõidus 12ndad. Lõpparvestuses on Henri ja Juuso Roihu tõusnud eilsega võrreldes enam kui kümme kohta ning lõpetasid tänase päeva 57. kohal.

"Täna oli palju parem päev kui eile. Tuul oli veel tugevam ning lained veel kõrgemad. Meie poiste üleasandeks oli hoida sõit võimalikult lihtsana ja keskenduda paadi liikumisele. Sellega said nad hästi hakkama ja sõidujoonis paranes olulisel määral," kommenteeris Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener Maria Veessaar

Võistlust on asunud juhtima eilse päeva teise kohaga lõpetanud meeskond Peter Burling ja Blair Duke Austraaliast. Täna toimunud kõik kolm sõitu lõpetasid austraallased esimesel positsioonil.