Väinsalu püsib MK etapil 5. kohal, Rammo tõusis 16-ndaks


Lauri Väinsalu, purjetamine
Lauri VäinsaluFoto: Ott Kallas

Purjetamise maailmakarikaetapil USA-s Miamis on Lauri Väinsalu Finn klassis kahe võistluspäeva järel hoidmas endiselt viiendat positsiooni ning Laser Standardil purjetav Karl-Martin Rammo on kerkinud 16. kohale.

Sarnaselt regati avapäevaga oli eile tuult taas napilt ning nii Finn kui Laser Standard klassis saadi kirja vaid üks sõit. Sportlastel tuli panna mängu kõik oma taktikalised oskused.

Finnil seilav Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) püsib MK etapi jooksul seni peetud kolme sõidu järel 5. kohal.

"Sain hea stardi, siis aga tegin ühe kehvapoolse otsuse ning vaatamata edasi tõusvas joones edenenud sõidule lõpetasin seekord 13-ndana," kommenteeris Väinsalu.

Liidriks on Finn klassis tõusnud britt Giles Scott.

Laser Standard klassis ületas Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) finišiliini oma kvalifikatsioonigrupi 6. kohaga ning on kokkuvõttes asetunud 16. positsioonile.

"Üles märki jõudsin suisa teisena, aga taganttuule kiirus on asi, mida nii vaikse tuulega hooaja algstaadiumis endiselt otsin. Võistlus on alles noor, loodetavasti saame homme rohkem sõita," kommenteeris Rammo.

Laseril püsib esikohal austraallane Tom Burton.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.