Uus-Meremaal lõppesid olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlused, eestlastelt elu parim võistlus


Uus-Meremaal lõppesid olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlused, eestlastelt elu parim võistlus
Juuso ja Henri RoihuFoto: Maria Veessaar

Uus-Meremaal Aucklandis peetud meeste olümpiaklassi 49er maailmameistrivõistlustel on finaalsõitudes hõbegrupis purjetanud vendade Juuso ja Henri Roihu lõpptulemuseks 47. koht.

"Oleme oma MM-iga rahul. Kripeldama jääb vaid eelviimane päev, kus kaotasime kõige rohkem punkte konkurentidele," ütles paatkonna roolimees Juuso Roihu võistlust kokku võttes.

"Nautisime võistlust tugevas tuules, meie hea füüsiline vorm lasi sõita parimad sõidud kõige rajumates tingimustes," lisas soodimees Henri Roihu.

Meeskonna treener Maria Veessaar sõnas: "Tegime Uus-Meremaal oma elu parima võistluse. Võrreldes eelmise aasta MM-iga olime kiiremad, osavamad ja targemad. Siit on hea edasi minna. 2020. aasta MM on juba mõne kuu pärast ja seal tahame olla veel paremad."

Maailmameistriteks tulid 88 võistkonna konkurentsis Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt. Hõbedase tulemuse tegid sakslased Erik Heil ja Thomas Ploessel ning pronksile tulid britid Dylan Fletcher-Scott ja Stuart Bithell.

49er klassi järgmine 2020 Tokyo Olümpia kvalifikatsioonivõistlus on 2020. aasta aprillikuus toimuv Genoa Maailma Karika etapp, kus antakse välja 1 olümpiakoht Euroopa riikidele.