Tugevat tuult trotsiv Pärnu sügisregatt läheneb põnevale lõppheitlusele


Silver Vahstein
Silver VahsteinFoto: Riina Ramst

Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klasside purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimane etapp jätkus täna Pärnus endiselt tugeva tuule ning eilsest veelgi kõrgema lainetuse tingimustes. Homme hommikul ootavad võistlejaid ees viimased kvalifikatsioonisõidud, pärastlõunal aga selguvad etapi võitjad jahtklubi ees jõel asuval lühirajal peetavates finaalsõitudes.

89 osalejaga Optimist klassis purjetatakse kvalifikatsioonisõidud kahes grupis. Reedel võisteldi kahes võrdse suurusega grupis, täna aga jätkasid 45 paremat võistlejat kuldgrupis. Kuldgrupi parimana ongi võistlust selles klassis juhtimas Läti neiu Agate Einause kaasmaalase Emils Amsilsi ning Angeliina Maria Isabel Õunapi ees.

Ülejäänud Optimisti võistlejad purjetasid edasi hõbegrupis, kust tänase päeva tulemuste järgselt 3 paremat purjetajat - Mia Marin Lilienthal, lätlanna Ulla Katrina Dubra ja Henri Sootla pääsevad samuti homseks kuldgruppi.

Zoom8 klassis püsib liidrina seni kõigis sõitudes stabiilselt esimese või teisena finišeerinud Aleksander Luik. Teiseks on tõusnud Jorgen Kuivonen ning kolmandal positsioonil on Aleksander Kuusik.

Laser 4.7 klassis moodustavad praegu esikolmiku Saaremaa purjetajad - esimene on jätkuvalt Silver Vahstein, teisel kohal asub Peeter Kaju ning kolmas on Daniel Rüütel.